V dnešnej dobe je užívanie aloe obzvlášť výhodné.
Povrch čreva tým, že vytvára početné klky a krypty, predstavuje obrovskú plochu – takmer ako polovica futbalového ihriska. Táto plocha – teda črevná sliznica je neustále vystavovaná rôznym potravinovým a environmentálnym antigénom. Predstavte si, že črevo dospelého človeka je domovom aj asi 1014 baktériam (ľudské telo má približne 1013 buniek – toto len na porovnanie). Baktérie patria 500 až 1000 rozdielnym druhom a dokopy majú 100-krát viac génov ako jedinec, ktorého črevo obývajú.
Črevo možno takto prirovnať k štedrému hostiteľskému stolu, ktoré hostiteľ zdieľa so svojimi baktériovými spoločníkmi. Niektoré z nich sú pre náš organizmus dôležité a sú dokonca súčasťou našej obranyschopnosti a niektoré naopak sú producentmi rôznych toxínov, ktoré poškodzujú sliznicu a tým znižujú imunitu a umožňujú ľahšie uchytenie sa vírusom.
Naša strava tak silne ovplyvňuje zloženie črevnej flóry v pozitívnom i negatívnom smere. Preto sa odporúča konzumácia tzv. probiotík a prebiotík. Práve tu sa otvárajú dvere pre aloe, ktoré nesie v sebe vyše 200 biologicky účinných látok a vďaka nim, môže v pozitívnom smere napomôcť posilneniu slizničnej imunity a k celkovej harmonizácii črevnej mikroflóry. Aloe pomáha udržiavať sliznicu čistú (od škodlivých látok). Ak sú na sliznici prichytené patogénne baktérie, môžu spôsobiť zápal a tak čokoľvek, čo sa dostáva do sliznice sa následne omnoho ľahšie dostáva do krvi. Okrem toho aloe priaznivo vplýva aj na pečeň, slezinu či pankreas.