Močové cesty, močový mechúr a obličky


Prémiová starostlivosť o močový mechúr, močové cesty a obličky pre ženy, mužov aj deti. 

My v Barny’s® vieme, že užívanie brusníc nie je len módnym doplnkom k liečbe, alebo účinná prevencia. 
Kanada je čistá krajina s najväčším počtom jazier a čistou vodou, ktorá "kľukve veľkoplodej" vyhovuje. Kanadské biofarmy majú vyladený manažment pestovania a dodržiavania pravidiel čistoty. Pre produkciu našich extraktov používame len výberové kanadské brusnice triedy A, ktoré spĺňajú jedno pravidlo - sú zbierané v najvyššej dobe zrelosti. Práve v tomto čase je obsah aktívnych látok merateľne najvyšší. Ponúkame vám najprémiovejšie čisté rozdrvené extrakty (niekoľkonásobne silnejšie ako nazbierané bežné brusnice). Žiadne zafarbené červené "tabletky".

VIAC

Kanadské brusnice prvotriednej kvality

My v Barny´s® vieme oceniť skutočnú kvalitu vychádzajúcu priamo zo srdca drsnej kanadskej prírody. Kanada je krajina s najväčším počtom jazier na svete a v týchto jazerách sa nachádza tiež najväčšia svetová zásoba sladkej vody. Je bohatá aj na dlhé vodné toky, pozdĺž, ktorých sa tiahnu rozľahlé pláne s tradične uznávanou a po dlhé generácie pestovanou brusnicou, ktorej história používania siaha až do obdobia slávnych Hurónov. Práve Huróni patrili medzi prvých konzumentov tejto vysoko cenenej rastliny. Vypozorovali jej pozitívny vplyv na zdravie človeka a túto pochutinu si zaradili do svojho jedálnička. 

Kanada sa z klimatického hľadiska vyznačuje veľmi rozmanitým podnebím a tu žijúce rastlinné druhy sa svojím spôsobom života prispôsobili k náročným podmienkam prostredia. Vyvinuli si také stratégie, ktoré im umožnili existovať aj v klimaticky ťažkých podmienkach a všetku svoju „energiu“ uložili vo svojich plodoch, ktoré prispievajú k ich úspešnému rozmnožovaniu a prežitiu potomstva. Aj z tohto hľadiska sa práve pôvodné tzv. kanadské brusnice považujú za jedny z najkvalitnejších.

Kanadské brusnice sa pestujú najmä na odľahlých pláňach popri riekach a jazerách, ktoré slúžia zároveň aj na ich očistenie. Plody brusníc sa spracovávajú šetrnou technológiou výroby, aby si výsledný extrakt mohol uchovať čo najširšie portfólio biologicky aktívnych látok. Extrakty z brusníc sa štandardizujú na najviac cenenú látku – na tzv. proantokyanidíny (PAC). Práve táto skupina biologických látok bola dlhé desaťročia vedecky najviac preštudovaná a spájaná s benefitom brusníc pôsobiacim na ľudský organizmus. Vedecké štúdie potvrdené klinickým testovaním dokonca stanovili presné denné odporúčané množstvá tejto látky. Táto vedecká cesta potvrdila fakt, že práve množstvo prítomných proantokyanidínov (PAC) je rozhodujúce a nie celkové použité množstvo brusnicového extraktu.

Vychádzajúc z týchto novodobých „objavov“ sme v našich doplnkoch použili extrakty z tradičných kanadských brusníc veľkoplodých, pričom sme prihliadali práve na štandardizáciu (garantované množstvo) biologicky aktívnych látok – proantokyanidínov (PAC). V každom výživovom doplnku značky Barny´s®, v ktorom je obsiahnutý extrakt z brusnice veľkoplodej, nájdete zároveň aj uvedené štandardizované množstvo prítomných proantokyanidínov (PAC). Na základe tejto informácie si viete aj sami určiť, či je náš doplnok pre vás dostatočne „silný“ . Hľadajte túto informáciu na každom našom produkte s obsahom extraktu brusníc.