Barny´s InoCell Forte 60 cps

Momentálna situácia vo svete aj na Slovensku, kedy na nás útočí vírus, si vyžaduje zodpovedný prístup. Iba plne funkčná imunita nás dokáže ochrániť.


Aby sa produkt dostal k čo najviac ľuďom, sme nútení obmedziť objednávky - 1 kus/ osoba.

Ak všetko pôjde ako má, opäť naskladňujeme v polovici apríla.
Ďakujeme, že sa toto pravidlo snažíte dodržiavať.

Spolu to zvládneme.


Vhodné pre celiatikov.
1x 60 cps

24,00 € s DPH

Cena KLUB: 22,20 € ?

- +

Maximálny počet pre objednanie:1 ks produktu.

InoCell™ forte prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Podporuje bunkovú imunitu a pôsobí proti závažným civilizačným ochoreniam.


Hlavný význam látok obsahnutých v InoCell™ forte je v podpore posilnenia imunity organizmu, konkrétne tzv. NK buniek. 
V súčasnej dobe je veľmi dôležité mať dostatok týchto NK buniek.

InoCell™ forte od Barny‘s
 je podľa nás voľba č. 1.

Práve tento produkt spolu s produktom Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM je súčasťou záchranného balíčka pre lekárov 1. kontaktu, lekárničky 1. kontaktu a ošetrujúcich zdravotníkov, ktorý sme im začiatkom marca rozdávali, aby si pomohli čo najrýchjšie podporiť imunitu. Teraz tieto produkty môžete súčasne využívať aj vy. 

 Za InoCellomTM je vyše 20 ročný výskum. Účelom bolo vytvoriť prírodný produkt, ktorý bude pomáhať bojovať proti civilizačným ochoreniam a udržiavať celkové zdravie. 

Doteraz bolo spravených viac ako 100 štúdií vo viacerých krajinách, ktoré preukázali tento fakt a navyše v spojených štátoch si rýchlo InoCell™ získal obľubu odbornej verejnosti. Tento produkt dekády si získava veľkú pozornosť aj u nás.

Pre zdravie každej bunky

InoCell™ forte je preparát, o ktorom sa veľmi pozitívne hovorilo na 7. medzinárodnej konferencii proti rakovine na Korfu, ktorej sa zúčastnilo 3000 onkológov z celého sveta. 

Abstrakt zo 7. mezinárodnej konferencie proti rakovine (PDF, 172 kB)

Čo sú to NK bunky?

NK-bunky sú lymfocyty, ktoré dokážu ničiť celé spektrum nádorových a vírusmi infikovaných buniek a to zdanlivo nešpecificky, čo viedlo aj k ich označeniu ako „prirodzené zabíjačské bunky“ (natural killer cells – NK cells).

NK-bunky sú schopné rozpoznať vírusom alebo nádorom infikované bunky. Dokážu uvoľniť toxíny, ktoré potom zacielené bunky zlikvidujú. Chránia organizmus pred mnohými mikroorganizmami, najmä však pred vírusmi. Pri oslabenej imunite klesá ich množstvo a organizmus je vystavený nebezpečenstvu vzniku nádorov a rozmnožovaniu vírusov. Na infikované bunky sa NK bunky naviažu a vypúšťajú špecifické toxíny, ktoré spôsobujú smrť infikovanej bunky. Po usmrtení bunky sa dokáže NK bunka oddeliť a ďalej likvidovať iné infikované bunky.

Viac vo videu

InoCell™ forte je rastlinný výživový doplnok, ktorý obsahuje patentovanú chránenú zmes inozitolu, inozitolhexafosfátu (IP6), iónov vápnika a horčíka, obohatenú o vitamín C a stopový prvok selén. 

Inozitol a IP6 sa prirodzene nachádzajú v obilninách (ryža, kukurica), strukovinách, orechoch a semenách. 

Minerálna látka vápnik zohráva úlohu v procese delenia a špecializácie buniek a minerálna látka horčík prispieva k normálnej syntéze bielkovín a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Vitamín C so selénom prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Zoznam ďalších štúdií nájdete na: www.ip-6.net.


NÁŠ TIP:

NAJSILNEJŠIA DVOJKOMBINÁCIA OD BARNY'S®

Podľa nás je práve táto kombinácia dvoch produktov jedno z najlepších riešení v súčasnosti. Rýchla a kvalitná podpora imunitného systému, dodržiavanie hygieny a dodržiavanie nariadení od zdravotníckym inštitúcii sú v tomto období smerodajné.

Je to práve táto kombinácia, ktorú rozdávame lekárom, sestrám a zdravotníkom prvého kontaktu. (Značka Barny’s rozdala ako podporu a vďaku za obetavú prácu tento balíček produktov: Barny’s Kolostrum s BETA-GLUKÁNMI a Barny’s InoCell™ forte najviac rizikovým kolegom a pracovníkom prvého kontaktu). Táto podľa nás najsilnejšia kombinácia je práve dostupná aj pre vás a vašich najbližších. 


Prečo práve rýchla podpora imunitného systému?

Cieľom je – najviac, najrýchlejšie a čo možno najkomplexnejšie podporiť OBRANU organizmu voči nežiadúcim látkam zvonku.Kolostrum s beta-glukánmi a Inocell forte

 

Aké majú tieto produkty zloženie a ako fungujú pre celkové zdravie?

 

 1.      Barny’s InoCell™ forte – voľba číslo 1.

Za látkami obsiahnutými v InoCellTM je vyše 20 ročný výskum. Cieľom bolo výnimočné vlastnosti týchto látok využiť a vytvoriť tak prírodný produkt, ktorý bude pomáhať bojovať proti civilizačným ochoreniam a udržiavať celkové zdravie.

Barny’s InoCell™ forte je rastlinný výživový doplnok, ktorý obsahuje patentovanú chránenú zmes inozitolu, inozitolhexafosfátu (IP6), iónov vápnika a horčíka, obohatenú o vitamín C a stopový prvok selén. Hlavný význam látok obsiahnutých v InoCell™ forte je v podpore posilnenia imunity organizmukonkrétne tzv. „NK-BUNIEK“V súčasnej dobe je veľmi dôležité práve mať dostatok týchto NK-buniek. NK-bunky sú lymfocyty, ktoré dokážu ničiť celé spektrum nádorových a vírusmi infikovaných buniek a to zdanlivo nešpecificky, čo viedlo aj k ich označeniu ako „prirodzené zabíjačské bunky“ (natural killer cells – NK cells).

 

 1.      Barny’s Kolostrum s beta-glukánmi

 

Jedná sa o prémiový výživový doplnok s obsahom:

a)    bovinného kolostra

b)    patentovaných beta-glukánov

c)     značkového vitamínu C

d)    a minerálnej látky selén a 

e)    zinku, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Výživový doplnok je viaczložkový pre efektívnejšie pôsobenie a je štandardizovaný na 30%  *imunoglobulínov G (IgG).

*imunoglobulín = protilátka je veľká bielkovina produkovaná B-lymfocytmi ako humorálna súčasť imunitného systému, ktorej funkciou je identifikácia, označenie a neutralizácia cudzích elementov (vírusy, baktérie a i.).

Kolostrum – mledzivo je úplne prvá tekutina, ktorú v živote každý cicavec, vrátane človeka ochutná. Môžeme ho prirovnať k elixíru života, lebo táto univerzálna tekutina nesie v sebe životne dôležité látky, ktoré dajú základ každej imunite. Obsahujú imunoglobulíny, rastové faktory, vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny, *laktoferín a ďalšie zdraviu prospešné látky.

* Laktoferín je glykoproteín s antibakteriálnymi, ako aj antivírusovými účinkami.

Patentovaný bioaktívny Yestimun® v sebe ukrýva kvalitné značkové beta-glukány, ktoré sa získavajú z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae). Sú to vysoko čistené koncentrované beta-glukány štandardizované minimálne na 80%-ný obsah prírodných polysacharidov.

Značkový vitamín C vo forme (Nutra-C™)je momentálne ideálnou formou. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je Nutra-C  takmer 100% biologicky dostupný už od okamihu príjmu do organizmu. Vitamín C patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a preto sa pomerne rýchlo vylučuje močom z tela von. Naproti tomu Nutra-C umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C, z toho vyplýva, že ďalšou výhodou je nižšia strata močom ako pri užívaní bežného vitamínu C.

Minerálna látka selén, ktorej zdrojomsú inaktivované kvasnice obohatené selénom, sú produkované mikroorganizmami Saccharomyces cerevisiae.  Táto forma selénu sa nazýva selenometionín a považuje sa za organickú formu selénu (nariadenie komisie (ES) č. 634/2007). Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Minerálna látka zinok je poslednou zložkou,  podobne ako selén a vitamín C, prispieva k správnej funkcii imunitného systému. 

 
Ako tieto dva produkty užívať?

Z doterajších pozorovaní vieme, že aj pri perorálnom užívaní vitamínu C je lepšie užívať menšie množstvá viackrát denne, ako vysokú dávku jedenkrát za deň. Práve to platí aj pri užívaní týchto dvoch produktov.

Preventívne dospelí: Inocell 1x denne 1 cps a Kolostrum 1x denne 1 cps. 

Pre deti od 6 rokov - rovnaké dávkovanie. 
Pre deti od 3 rokov preventívne len 1x denne Kolostrum 1 cps.

Pri ochorení pre dospelých: Inocell 2x denne 1 cps a Kolostrum 2x denne 1 cps. ( Pozor výnimka pri onkologických ochoreniach Inocell 3x denne 1 cps, Kolostrum NEUŽÍVAŤ kvôli obsahu rastových faktorov!)

Pre deti od 6 rokov pri ochorení odporúčame 2x denne Inocell a 1 denne kolostrum.

Deti do 6 rokov odporúčame užívať jednu ráno a jednu večer.

Čo ešte môžeme robiť navyše pre lepší výsledok?

 1.      Časté umývanie rúk mydlom (aj dlane aj ruky medzi prstami) po dobu aspoň jednej minúty
 2.      Dodržiavanie nariadení od zdravotníckych inštitúcií
 3.      Dezinfekcia predmetov, ktoré často používame (mobil, kľučky, ovládače, PC...)
 4.      Dostatočný pitný režim (aspoň 1,5 l tekutín)
 5.      Popri suplementácii  zaradiť do jedálnička ovocie a zeleninu, ktorá nieje tepelne upravená. Najmä pre doplnenie vitamínov: A, B6, C, D, probiotiká, zinok, selén a rybí olej. Jedná sa o oranžovú, žltú, červenú a tmavozelenú zeleninu, ovocie (paprika, špenát, paradajka, kel, vňať, marhuľa, batáty). Pistácie, orechy, semená slnečnice, cícer, obilniny a celozrnné potraviny. Cesnak, cibuľa, med. 

Chcete vedieť o vírusoch viac?

Vírusy sú najmenšie známe infekčné častice. Od všetkých ostatných živých sústav sa zásadne odlišujú tým, že:

 1.      Sú nebunkové
 2.      Nemajú vlastnú látkovú premenu (enzýmy)
 3.      Obsahujú vždy len jeden typ nukleovej kyseliny (buď RNA alebo DNA)
 4.      Nemajú schopnosť samostatnej reprodukcie – rozmnožovať sa môžu, len v živej bunke
 5.      Nemajú schopnosť rastu
 6.      Nemajú proteosyntetický aparát – teda netvoria bielkoviny
 7.      Nie sú dráždivé.

Vírusy prejavujú znaky živých organizmov len vtedy, keď sa dostanú do živej bunky, teda bunku infikujú. Spôsoby, ktorými môžu v bunke prežívať, sú rôzne.

Perzistencia – vírus vnikne do bunky, v ktorej pretrváva bez toho, aby sa rozmnožoval.

Virogénia – vírus, ktorý vnikne do bunky, na určitom mieste otvorí DNA chromozómu hostiteľskej bunky a včlení sa do nej, teda sa stane jej súčasťou. Pri delení bunky napadnutej vírusom sa dostáva aj do dcérskych buniek ako súčasť chromozómu – provírus, ktorý sa môže za vhodných podmienok z hostiteľskej DNA vyčleniť a začať sa rozmnožovať.

Lytický cyklus vírusovej reprodukcie: ide o proces, počas ktorého sa vírusové častice (virióny) v bunke rozmnožujú. Jeho základom je rozklad (lýza) bunky. Cyklus prebieha v niekoľkých etapách:

 •        Adsorbcia vírusu na membránu hostiteľskej bunky. Vírus sa uchytí na cytoplazmatickú membránu hostiteľskej bunky.
 •        Vniknutie (penetrácia) vírusu do hostiteľskej bunky. Vírus môže vniknúť do bunky dvoma spôsobmi:

A/ vírus špeciálnym enzýmom naruší povrch bunky a dnu vnikne celý, teda aj s bielkovinovou kapsídou (obal, ktorý chráni genetický materiál vírusu – akýsi ich ochranný kryt).

B/ do bunky vnikne len nukleová kyselina.

 Ak do bunky vnikne celý vírus, hostiteľská bunka zareaguje tak, že proti kapsíde vírusu (pre bunku je to cudzorodá bielkovina) začne vytvárať protilátky. Tieto protilátky zničia bielkovinový obal, a tak sa odhalí nukleová kyselina vírusu. Nukleová kyselina vírusu obsahuje genetickú informáciu o tom, ako má vyzerať bielkovinová kapsída.

 •        Zmnoženie nukleovej kyseliny vírusu. Odhalená nukleová kyselina vírusu sa začne v hostiteľskej bunke replikovať, vznikne mnoho kópií. Hostiteľská bunka zo svojho stavebného materiálu (nukleotidov) tvorí svojím replikačným aparátom nové nukleové kyseliny vírusu.
 •        Tvorba bielkovinových kapsíd. Z novovytvorených nukleových kyselín vírusu sa začne prepisovať genetická informácia a na ribozómoch hostiteľskej bunky sa tvoria bielkoviny, z ktorých sa vytvorí kapsída pre nukleové kyseliny vírusu.
 •        Kompletizácia nukleových kyselín a kapsíd na vírusové častice. Z novovytvorených nukleových kysleín vírusu a bielkovín sa tvoria nové virióny.
 •        Lýza hostiteľskej bunky. Po vytvorení veľkého počtu viriónov nastane rozloženie (lýza) hostiteľskej bunky alebo uvoľnenie viriónov bez smrti bunky.

Laicky povedané, vírus či už prenikne celý alebo len jeho nukleová kyselina, tak využije hostiteľkú (v tomto prípade ľudskú bunku) bunku za cieľom svojho rozmnoženia – namnoženia. Využije jeho „výrobnú linku“ i „materiály“ pre svoj prospech. Po namnožení sa, dostáva do krvného obehu a v tejto fáze, kedy sa vyplavujú vírusové častice – teda virióny, dochádza k zvýšeniu telesnej teploty ako reakcie organizmu na prienik. Účelom vysokej teploty je eliminovať – zabiť tieto častice.

V organizme je prvým signálom pre imunitný systém – antigén. Práve jeho väzba na špecifický receptor v membráne tzv. imunokompetentných buniek je prvým krokom na ich aktiváciu. K tomu, aby T-lymfocyt prekročil určitý aktivačný prah a začal reagovať na signály treba, väčší počet signálov – niekoľko tisíc.

Medzi dôležitých „bojovníkov“ imunitného systému patria biele krvinky (leukocyty) a z nich najmä lymfocyty. Lymfocyty, ktoré sú imunologicky kompetentné bunky tvoria dva funkčné rady:

 1.      Lymfocyt T – pri styku s cudzorodou látkou (antigénom) produkujú látky, ktoré podporujú aktivitu ostatných bielych krviniek. Majú dlhú životnosť.
 2.      Lymfocyt B – sú už špecifickejšie, lebo na svojom povrchu majú receptory pre antigény. Receptor je vlastne molekula imunoglobulínu. Pri stretnutí s antigénom ho lymfocyt B dokáže rozpoznať a začne sa intenzívne množiť, čím vznikajú plazmatické bunky, ktoré produkujú imuniglobulíny – protilátky.

Imunitná odpoveď predstavuje celú sieť vzájomne poprepájaných bunkových a molekulových procesov, ktorých hlavným zmyslom existencie je účasť na imunitnom dohľade.

Vírusmi napadnuté bunky likvidujú najmä cytotoxické T-lymfocyty a NK – bunky a samotnú replikáciu (množenie) vírusov v bunke brzdí interferónový systém.

Opýtajte sa otázku

(voliteľné)
*(povinné)

1 ďalších produktov v rovnakej kategórii: