Barny's Kolostrum s BETA-GLUKÁNMI 30 cps

Náš najžiadanejší produkt na podporu imunity.

1x30 cps

Prosíme našich zákazníkov, aby si objednali len toľko produktov, koľko naozaj potrebujú, aby sa ušlo pre všetkých. Buďme v ťažkých časoch solidárni. 

Spolu to zvládneme.Kolostrum s ochranným rúškom nájdete vo vybraných lekárňach, ktoré tento produkt objednali z distribučnej spoločnosti.


12,90 € s DPH

Cena KLUB: 12,50 € ?

Skladom

- +

Opatrenie obmedzeného nákupu 3 ks kolostra sme zaviedli lebo chceme, aby sa produkt ušiel aj pre našich kolegov v prvej línii - lekárov 1. kontaktu, zdravotníkov a magistry v lekárňach. Práve im odporúčame užívať momentálne Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM spolu s produktom prvej voľby Barny’s InoCell™ forte . Podľa nás sa jedná o jedinečnú, rýchlu a silnú kombináciu pre komplexnú podporu a svojím antioxidačným účinkom chránia bunky organizmu.


Barny’s Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM je obľúbený produkt na posilnenie imunity práve pre svoje komplexné zloženie pozostávajúce až z 5-tich látok. Jedná sa teda o viaczložkový produkt. Viac ako 8 rokov sme hľadali tie najvhodnejšie a hlavne v súčasnej dobe podľa nás najefektívnejšie formy zložiek (látok), ktoré spoločne bojujú za jeden cieľ. Snažili sme sa nájsť také formy, ktoré majú pre organizmus čo najlepšie využitie (napríklad rýchlejšiu vstrebateľnosť, a teda aj využiteľnosť organizmom). To robí tento produkt prémiovým doplnkom výživy v oblasti imunity.

 

V SKRATKE: Čo je IMUNITA?

 

Imunita nie je konkrétny orgán. Jedná sa skôr o vlastnosť alebo schopnosť organizmu. Imunitný systém je jeden zo základných mechanizmov udržiavania harmónie a integrity organizmu rozlišovaním škodlivého od neškodného. Správne fungovanie imunitného systému zahŕňa obranyschopnosť voči patogénom, autotoleranciu voči vlastnému tkanivu a imunitný dohľad nad zmutovanými či nádorovými bunkami.

 

Čo obsahuje produkt Barny’s® Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM?

 

Barny's® KolostrumBETA-GLUKÁNMI je kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje kvalitné bovinné kolostrum vysokej akosti, patentovaný bioaktívny Yestimun® beta-glukány štandardizované na 80% prírodných polysacharidov, značkovú formu vitamínu C (Nutra-C™) a minerálne látky selén a zinok, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému (EFSA: ID 134, 278, 291, 1757). 

 

Čo je kolostrum alebo mledzivo?

Kolostrum alebo mledzivo je tekutina vylučovaná mliečnou žľazou matky do 48 hodín po pôrode a je jedinečným zdrojom mnohých nutričných látok, ktoré každý novorodenec v prvých kritických dňoch po pôrode potrebuje. Čo však robí z kolostra biologicky najviac cenenú látku? Sú to zložky imunitných a rastových faktorov. Je známych cez 37 rôznych faktorov imunity bovinného kolostra, medzi ktoré patria imunoglobulíny vitamíny, minerálne látky, aminokyseliny, laktoferín a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Kolostrum v tomto produkte je výnimočné vďaka obsahu imunoglobulínov (IgG), svojmu kvalitnému pôvodu (otvorený ekologický chov kráv triedy A). Získava sa z úplne prvého dojenia hneď po pôrode, teda v prvých hodinách, kedy je obsah nutričných látok maximálny, a ešte nedochádza k jeho postupnej degradácii a premene na mlieko.

 Týmto spôsobom je možné docieliť veľmi dôležitú štandardizáciu kolostra na 30%-ný obsah IgG z celkovej hmotnosti. Iba pri tomto obsahu sa zaručuje aj obsah ďalších dôležitých zložiek z v správnom optimálnom pomere, pretože kolostrum účinkuje ako celok.

Bovinné kolostrum obsahuje mnohonásobne viac imunoglobulínov IgG, ako kolostrum ľudské.

 

Čo sú to imunoglobulíny a laktoferín?

 
Imunoglobulín = protilátka je veľká bielkovina produkovaná B-lymfocytmi ako humorálna súčasť imunitného systému, ktorej funkciou je identifikácia, označenie a neutralizácia cudzích elementov (vírusy, baktérie a iné).

 Laktoferín = glykoproteín s antibakteriálnymi, ako aj antivírusovými účinkami.

 
Aké benefity má Barny’s Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM?

 

Nové „nadupané“ Kolostrum od Barny's® má 8 benefitov:   


1. Vysokokvalitné kolostrum získavané z úplne prvého dojenia (v prvých 4-6 hodinách) po pôrode – pričom sa tento odber uskutočňuje len jednorazovo, čím sa zabezpečí zachovanie kolostra aj pre teliatka.

2. Vďaka včasnému odberu je možné docieliť štandardizáciu imunoglobulínov G (IgG) na 30%-ný obsah z celkovej hmotnosti kolostra, čo umožňuje zachovanie obsahu ďalších dôležitých zložiek z kolostra v optimálnom pomere.

3. Patentovaný bioaktívny Yestimun® v sebe ukrýva kvalitné značkové beta-glukány, ktoré sa získavajú z kvasiniek (Saccharomyces cerevisiae). Sú to vysoko čistené koncentrované beta-glukány štandardizované minimálne na 80%-ný obsah prírodných polysacharidov.

4. Unikátna forma vitamínu C v podobe Nutra-C, ktorá sa vyrába za použitia špecifického výrobného procesu založeného na vodnej (hydro)technológii, ktorá vedie k vzniku prirodzene sa vyskytujúcich metabolitov vitamínu C s neutrálnym pH. Tieto metabolity aktivujú molekuly vitamínu C, čo uľahčuje telu ich transport z bunky do bunky a prináša viaceré výhody ako napríklad lepšiu biologickú dostupnosť. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je Nutra-C  takmer 100% biologicky dostupný už od okamihu príjmu do organizmu. Vitamín C patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a preto sa pomerne rýchlo vylučuje močom z tela von. Naproti tomu Nutra-C umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C, z toho vyplýva, že ďalšou výhodou je nižšia strata močom ako pri užívaní bežného vitamínu C.

5. Minerálna látka selén, ktorej zdrojomsú inaktivované kvasnice obohatené selénom, sú produkované mikroorganizmami Saccharomyces cerevisiae.  Táto forma selénu sa nazýva selenometionín a považuje sa za organickú formu selénu (nariadenie komisie (ES) č. 634/2007).

6. Minerálna látka zinok je poslednou zložkou,  podobne ako selén a vitamín C, prispieva k správnej funkcii imunitného systému

7. Podarilo sa nám skombinovať celý rad vysokokvalitných nutričných látok v optimálnom pomere, aby mohli pôsobiť ako celok v tomto výnimočnom výživovom doplnku.

8. Záleží nám aj na detailoch, preto sme všetky zložky balili do špeciálnych rastlinných kapsúl K-CAPS®, ktoré sú držiteľmi bezpečnostného certifikátu GRAS.

 

 

NÁŠ TIP NA MAXIMUM:
NAJSILNEJŠIA DVOJKOMBINÁCIA OD BARNY'S®

 

Podľa nás je práve táto kombinácia produktov jedno z najlepších riešení. Rýchla a kvalitná podpora imunitného systému, dodržiavanie hygieny a dodržiavanie nariadení od zdravotníckych inštitúcii sú v tomto období smerodajné.

 

Je to práve táto kombinácia, ktorú rozdávame lekárom, sestrám a zdravotníkom prvého kontaktu. (značka Barny’s rozdala ako podporu a vďaku za obetavú prácu balíček produktov: Barny’s® Kolostrum s BETA-GLUKÁNMIBarny’s® InoCell™ forte najviac rizikovým kolegom a pracovníkom prvého kontaktu). Táto podľa nás najsilnejšia kombinácia je dostupná aj pre Vás. 

 

Prečo práve rýchla podpora imunitného systému?

 

Cieľom je – najviac, najrýchlejšie a čo možno najkomplexnejšie podporiť OBRANU organizmu voči nežiadúcim látkam zvonku. Práve teraz môžete využiť spoločné pôsobenie aktívnych zložiek oboch produktov. 


Kolostrum s beta-glukánmi a Inocell forte

 

Aké majú tieto produkty zloženie a ako fungujú pre celkové zdravie?

 

 1.      Barny’s InoCell™ forte – voľba číslo 1.

Za látkami obsiahnutými v InoCellTM je vyše 20 ročný výskum a viac ako 100ka štúdií. Cieľom bolo výnimočné vlastnosti týchto látok využiť a vytvoriť tak prírodný produkt, ktorý bude pomáhať bojovať proti civilizačným ochoreniam a udržiavať celkové zdravie. Podporuje bunkovú imunitu a ochranuje bunky pred oxidačným stresom.

 

Barny’s InoCell™ forte je rastlinný výživový doplnok, ktorý obsahuje patentovanú chránenú zmes inozitolu, inozitolhexafosfátu (IP6), iónov vápnika a horčíka, obohatenú o vitamín C a stopový prvok selén. Hlavný význam látok obsiahnutých v InoCell™ forte je v podpore posilnenia imunity organizmu, konkrétne tzv. „NK-BUNIEK“V súčasnej dobe je veľmi dôležité mať dostatok týchto NK-buniek. NK-bunky sú lymfocyty, ktoré dokážu ničiť celé spektrum nádorových a vírusmi infikovaných buniek a to zdanlivo nešpecificky, čo viedlo aj k ich označeniu ako „prirodzene zabíjačské bunky“ (natural killer cells – NK cells).

NK-bunky sú schopné rozpoznať vírusom alebo nádorom infikované bunky. Dokážu uvoľniť toxíny, ktoré potom zacielené bunky zlikvidujú. Chránia organizmus pred mnohými mikroorganizmami, najmä však pred vírusmi. Pri oslabenej imunite klesá ich množstvo a organizmus je vystavený nebezpečenstvu vzniku nádorov a rozmnožovaniu vírusov. Na infikované bunky sa NK bunky naviažu a vypúšťajú špecifické toxíny, ktoré spôsobujú smrť infikovanej bunky. Po usmrtení bunky sa dokáže NK bunka oddeliť a ďalej likvidovať iné infikované bunky.

Viac informácií o zložení a funkcii výrobku Barny’s InoCell™ forte ste sa dočítate tu.

 

 1.      Barny’s Kolostrum s beta-glukánmi

 

Jedná sa o prémiový výživový doplnok s obsahom:

a)     bovinného kolostra

b)    patentovaných beta-glukánov

c)     značkového vitamínu C

d)    a minerálnej látky selén 

e)    zinku, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

 

 

 Ako tieto dva produkty užívať?

 

Z doterajších pozorovaní vieme, že aj pri perorálnom užívaní vitamínu C je lepšie užívať menšie množstvá viackrát denne, ako vysokú dávku jedenkrát za deň. Práve to platí aj pri užívaní týchto dvoch produktov.


Preventívne dospelí: Inocell 1x denne 1 cps a Kolostrum 1x denne 1 cps. 
Pre deti od 6 rokov - rovnaké dávkovanie. 
Pre deti od 3 rokov preventívne len 1x denne Kolostrum 1 cps.

Pri ochorení pre dospelých: Inocell 2x denne 1 cps a Kolostrum 1x denne 1 cps. ( Pozor výnimka pri onkologických ochoreniach Inocell 3x denne 1 cps, Kolostrum NEUŽÍVAŤ kvôli obsahu rastových faktorov!)

Pre deti od 6 rokov pri ochorení odporúčame 2x denne Inocell a 1 denne kolostrum - presne ako u dospelých.

 

 Čo ešte môžeme robiť?

 

 1.      Časté umývanie rúk mydlom (aj dlane aj ruky medzi prstami) po dobu aspoň jednej minúty!!!
 2.      Dodržiavanie nariadení od zdravotníckych inštitúcií
 3.      Dezinfekcia predmetov, ktoré často používame (mobil, kľučky, ovládače, PC...)
 4.      Dostatočný pitný režim (aspoň 1,5 l tekutín)
 5.      Popri suplementácii  zaradiť do jedálnička ovocie a zeleninu, ktorá nieje tepelne upravená. Najmä pre doplnenie vitamínov: A, B6, C, D, probiotiká, zinok, selén. Jedná sa o oranžovú, žltú, červenú a tmavozelenú zeleninu, ovocie (paprika, špenát, paradajka, kel, vňať, marhuľa, batáty). Pistácie, orechy, semená slnečnice, cícer, obilniny a celozrnné potraviny. Cesnak, cibuľa, med, rybí olej, zázvor.

Bovinnā kolostrum.jpg


Opýtajte sa otázku

15 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Sona | 14.01.2020
  Dobry den. V popise uvadzate ze je kolostrum vhodne od 3 rokov. No kapsule su velmi velke,aj dospely ma co robit s prehltnutim. Takze urcite nie su pre deti,co je skoda.objednala som to dcerke,ktora ma 6 rokov ale kapsulu neprehltne. Asi by boli dobre to niekde uvadzat.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, máte pravdu, kapsule majú štandardnú veľkosť a môže to byť obtiažne, aby to deti prehltli. Vekové obmedzenie sa však nevzťahuje u produktov na veľkosť kapsúl, ale na dávky a podľa toho sa aj uvádzajú. Sú to zákonom dané vety. Legislatíva určuje množstvá konkrétnych látok u konkrétnych vekových kategórií a podľa toho sa uvádzajú aj v časti: Upozornenie.
 • Pýta sa Valben | 08.12.2019
  Dobrý deň, 30 dní už beriem ráno večer 1 tabletku. Koľko dní doporučujete ešte pokračovať v danej kúre a ako často tieto kúry opakovať? Cieľ kúry je posilniť imunitu pred civilizačnými chorobami a nie liečiť primárne nejaký zdravotný problém. Pomáha aj pri vypadavani vlasov? Ďakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Kolostrum s beta-glukánmi na podporu posilnenia imunity sa odporúča užívať počas celého obdobia zimy (najmä december, január a február, kedy je nápor mikroorganizmov na ľudský organizmus najväčší) v dávkovaní 1 kapsula na deň. Pri vypadávaní vlasov sa odporúča doplniť si minerálne látky najmä železo, síru a zinok ako aj si urobiť kúru kolagénovými prípravkami.
 • Pýta sa Iva Wurschnerová | 28.10.2019
  Jaké má certifikáty ? Má i SGS institut FRESENIUS ?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, pečať kvality INSTITUT FRESENIUS kontroluje kvalitu suroviny - teda kolostra pokiaľ ide o kolostrum z nemeckých chovov.
 • Pýta sa hosť | 22.10.2019
  Dobrý deň chcem sa spýtať ci je užívanie kolostra nejako obmedzené stravou myslím ze ci sa ma užívať na lacno prípade po užití nejaký čas vyčkať s jedlom Ďakujem pekne za odpoveď
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, užívanie výživového doplnku Kolosrtrum s beta-glukánmi nie je obmedzené žiadnou stravou. Pre efektívnosť sa však odporúča dvojhodinový odstup v užití od klasických liekov alebo antibiotík.
 • Pýta sa hosť | 23.09.2019
  Dobry den, chcela by som sa opytat, mam 3rocnu dceru a kapsulu kolostrum s betaglukanom neprehltne. Mohla by som ju vysypat napr. do jogurtu alebo do jedla? bude to mat ucinok? dakujem velmi pekne za odpoved.
  Odpoveď:
  Dobrý deň, výživový doplnok Kolostrum s beta-glukánmi neodporúčame rozoberať a rozsypávať - znižuje sa totiž účinnosť jednotlivých zložiek. V prípade bližších a podrobnejších informácií, kontaktujte našu infolinku. Ďakujeme.
 • Pýta sa Lenka | 18.09.2019
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či Kolostrum je vhodne užívať keď mám cysty na prsníkoch, nakoľko v nižších odpovediach píšete že pri rakovine to vhodne nie je. Dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, žiaľ ani pri cystách sa neodporúča užívanie Kolostra, lebo kolostrum obsahuje rastové faktory, ktoré nevedia rozlíšiť, či laicky povedané "podporia" zdravú alebo "chorú" bunku v raste a rozvoji. Ak však hľadáte produkt na podporu imunitného systému, ktorý sa môže užívať aj pri cystách aj rakovine , tak vám odporúčame InoCell forte. Želáme pevné zdravie.
 • Pýta sa Lenka | 18.09.2019
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či Kolostrum je vhodne užívať keď mám cysty na prsníkoch, nakoľko v nižších odpovediach píšete že pri rakovine to vhodne nie je. Dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, žiaľ ani pri cystách sa neodporúča užívanie Kolostra, lebo kolostrum obsahuje rastové faktory, ktoré nevedia rozlíšiť, či laicky povedané "podporia" zdravú alebo "chorú" bunku v raste a rozvoji. Ak však hľadáte produkt na podporu imunitného systému, ktorý sa môže užívať aj pri cystách aj rakovine , tak vám odporúčame InoCell forte. Želáme pevné zdravie.
 • Pýta sa Vlado | 01.08.2019
  Dobrý deň prajem.Moja matka má rakovinu prsníka ktorý metastazoval do kostí,a to ju hrozne bolí.Pomohlo by používanie Kolostrumu s beta glukanom aspoň na zmiernenie boľasti.Ak nie,tak Vás prosím,ktorý výrobok mi odporúčate na zosilnenie imunity.Ďakujem na odpovedi
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, v prípade výskytu rakoviny určite sa neodporúča užívanie žiadneho kolostra. Kolostrum by totiž poskytol výživné látky aj pre rakovinové bunky. Najvhodnejším produktom z nášho portfólia je patentovaná zmes InoCell, ktorá bola predstavená na Medzinárodnej konferencii na Korfu, kde sa zúčastnilo až 3000 onkológov. Túto zmes nájdete v našom výživovom doplnku: InoCell Forte. Odporúčame ho užívať 2x1 kapsulu na deň. Bližšie informácie nájdete na našej webovej stránke pri tomto produkte.
 • Pýta sa Vlado | 01.08.2019
  Dobrý deň prajem.Moja matka má rakovinu prsníka ktorý metastazoval do kostí,a to ju hrozne bolí.Pomohlo by používanie Kolostrumu s beta glukanom aspoň na zmiernenie boľasti.Ak nie,tak Vás prosím,ktorý výrobok mi odporúčate na zosilnenie imunity.Ďakujem na odpovedi
  Odpoveď:
 • Pýta sa hosť | 03.07.2019
  Dobrý deň. Lekárka mi odporučila váš kolostrum pre moje 3-ročné dieťa. Kúpila som, no po rozbalení som zistila, že kapsule mi dieťa ešte neprehltne. Môžem kapsule vysypať, alebo je nutné ich prehltnúť celé? Ďakujem pekn
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, áno je možnosť obsah kapsule vysypať. Odporúča sa potom minimálne trojmesačné pravidelné užívanie.
 • Pýta sa Martin | 21.03.2019
  Dobrý deň. Ako dlho sa ma užívať kolostrun?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, záleží, či ho chcete užívať v akútnej fáze nejakej respiračnej infekcie ako podporu popri antibiotickej liečbe alebo skôr za účelom posilnenia organizmu a imunity. Pri dávke 1 kapsula za deň sa môže Kolostrum užívať dlhodobo (pol roka aj dlhšie), minimálne sa však odporúča užívať tri mesiace. pre podrobnejšie informácie nám pokojne zavolajte na našu infolinku.
 • Pýta sa Alena | 13.03.2019
  Dá sa užívať aj pri autoimunitnom ochorení Lupus?Zvýšenie imunity môže stav zhoršiť.Ďakujem za odpoveď.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, pri autoimunitných ochoreniach vrátane Lupus-u, pacienti užívajú tzv. "imunosupresíva" - lieky, ktoré utlmujú imunitný systém. Pokiaľ by ste užili Kolostrum, ktoré sa považuje za imunitu podporujúci prostriedok, vyvinuli by ste na svoj organizmus protichodné - antagonistické látky (pôsobenie) a telo by nevedelo ako má reagovať, či podporovať alebo potláčať imunitu a mohlo by Vám to spôsobiť problémy. Takéto rozhodnutie odporúčam prekonzultovať s vaším imunológom. Z našej strany Vám to určite neodporúčame užívať.
 • Pýta sa Andrej | 01.03.2019
  Dobrý deň, môžem užívať vaše Barny's Kolostrum s betaglukánmi aj tak, že keď cítim, že na mna už niečo lezie dám si denne 4 kapsulky po dobu 2 - 3 dní?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Barny´s Kolostrum s beta-glukánmi je možné v období akútnych respiračných ochorení užívať spolu alebo bez antibiotickej terapie v dávkovaní 4 kapsuly na deň po dobu prvých troch dní. Pokiaľ Vám však ťažkosti neustúpia, odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.
 • Pýta sa Miriam | 04.11.2018
  Môžu to kolostrum užívať aj deti?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, naše nové Kolostrum s beta-glukánmi môžu užívať aj deti od 3 rokov.
 • Pýta sa Stanislav | 26.10.2018
  Chcem sa opýtať či to môže brať manželka po sekcii a ešte aj kojí. ďakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, na túto otázku Vám môže dať odpoveď, len ošetrujúci gynekológ. Preto Vám radíme konzultovať užívanie práve s ním.