Barny’s® NovoFerrin 30 cps


Jedinečná forma železa vyrobená najmodernejšou technológiou, ktorá Vám nedráždi tráviaci trakt.

9,45 € s DPH

-10%

Pôvodná cena: 10,50 € s DPH

Skladom

- +

Barny's NovoFerrin™ je kombinovaný minerálny a vitamínový výživový doplnok obsahujúci mikroenkapsulovanú formu železa LIPOFER® a vitamíny C a D.

Železo s vysokou biologickou dostupnosťou prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu (EFSA: ID 249), k správnemu prenosu kyslíka v tele (EFSA: ID 250) a k zníženiu vyčerpania a únavy (EFSA: ID 255, 374). S vitamínom D zohrávajú úlohu v procese delenia buniek (EFSA: ID 153, 368) a s vitamínom C prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie (EFSA: ID 1589, 135). Železo, vitamíny C a D prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému (EFSA: ID 252, 154, 134). Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa (EFSA: ID 132, 147).

LIPOFER® je mikronizované železo, ktoré je obalené škrobom a slnečnicovým lecitínom tzv. mikroenkapsulovaná forma, ktorá umožňuje lepšiu vstrebateľnosť, než je u iných foriem. Ďalšou výhodou je, že nedráždi tráviaci trakt a je bez železitej pachuti.

 

Krvou sa dopravujú živiny a základné prvky (napr. kyslík) do tkanív, odvádzajú odpadové látky, transportujú bunky (biele krvinky, červené doštičky)...

PRE ŽENY

Podľa WHO má nedostatok železa 10,3 % žien (15-59 rokov) žijúcich v priemyselných krajinách a 42,3 % v neindustrializovaných krajinách. Vo svojej správe z roku 2001 WHO odhaduje, že prevalencia nedostatku železa je dva až päťkrát vyššia ako prevalencia anémie z nedostatku železa. To znamená, že 20 % až 50 % žien žijúcich v priemyselných krajinách a prakticky všetky ženy v rozvojových krajinách trpia nedostatkom železa.

PRE DARCOV KRVI

Pravidelné darovanie krvi môže tiež viesť k poklesu hodnôt železa - štvrtého najdôležitejšieho minerálneho prvku, ktorý je nevyhnutný pre optimálne fungovanie organizmu. *Železo prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, k správnemu prenosu kyslíka v tele a k zníženiu vyčerpania a únavy.
V dennej strave sa ho nachádza približne 10-20mg avšak, z toho sa vstrebe len okolo 3-13% (1-2mg)❗️
Zbystriť pozornosť by však mali nielen darcovia krvi, ale aj vegetariáni a kávičkári, pretože káva, mlieko, čierny čaj, vegetariánska diéta i konzumácia alkoholu môže viesť k zhoršenej absorpcii železa.

PRE ŠPORTOVCOV

U športovcov sa pozoruje omnoho vyšší výskyt nedostatku železa ako u bežnej populácie. Na nedostatok železa sú náchylní najmä vytrvalostní športovci. 

Železo je potrebné na výrobu energie. Železo transportuje kyslík z krvi do svalov, kde sa kyslík ukladá v myoglobíne. V mitochondriách je železo základným kofaktorom dýchacieho reťazca závislého od železa. Keď mitochondrie nie sú zásobované dostatočným množstvom železa, produkcia energie je narušená. Výsledkom je vplyv na fyzickú výkonnosť, ktorý najskôr postihne športovcov (Beard, 2001; Dubnov & Constantini, 2004).

Vysoká biologická dostupnosť a výborná tolerancia podporujú rýchlejšie dopĺňanie železa do organizmu v prípade jeho nedostatku, taktiež napomáhajú skrátiť čas potrebný pre dosiahnutie odporúčanej hladiny železa a hemoglobínu v tele.

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

20 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Jana | 07.02.2023
  Môžu Novo Ferrin užívať aj onkopacienti pri nedostatku železa? Znížený hemoglobínu, červené krvinky. Ďakujem za odpoveď.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok NovoFerrin™ môžu užívať aj onkologickí pacienti za súčasného vedomia/upozornenia Vášho onkológa. Doplnok sa nesmie užívať za súčasného užívania iného doplnku alebo lieku s obsahom železa. Odporúča sa urobiť po mesiaci krvný rozbor a skontrolovať hodnoty erytrocytov, hematokritu, hemoglobínu a železa – teda firitínu, aby ste Vy a Váš onkológ mohli posúdiť stav a v prípade potreby, miesto doplnku prejsť na liek s obsahom železa.
 • Pýta sa Ela | 16.06.2020
  Dobrý deń, chcela by som sa opýtať či tento výživový doplnok nezaťažuje obličky.ďakujem
  Odpoveď:
 • Pýta sa Craig Murphy | 15.04.2020
  Do you deliver to Canada?
  Odpoveď:
 • Pýta sa Darina | 27.03.2020
  Dobru deň mám veľmi nízky hustotu hemoglobinu a malo červených krviniek už som skúšala aj lieky na predpis ale nič práve preto by som chcela skúsiť tento novoferrin ale píšete že neobsahuje tolko železa tam zaberie aspoň dáko?A ma dake nežiaduce účinky keď beriem ešte aj citalek 10 a deviit 2000 ďakujem za poradenie
  Odpoveď:
 • Pýta sa Alena | 11.03.2020
  Dobrý deň, môžem užívať NovoFerrin aj 2x denne (ráno a večer)? Dakujem.
  Odpoveď:
 • Pýta sa Tatiana | 10.02.2020
  Dobry den, je mozne uzivat pripravok novoferin pocas dojcenia?
  Odpoveď:
 • Pýta sa anna | 04.12.2019
  dobry den, rada by som sa spytala ci je mozne novoferrin uzivat aj bez kapsule, zapit iba prasok. dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok NovoFerrin plus sa nerozsypáva, užíva sa celá kapsula. Užíva sa vždy nalačno a jeho vstrebávanie je efektívnejšie ak ho zapíjate šťavou z pomaranča.
 • Pýta sa Filip | 19.11.2019
  Dáju sa kapsule rozdeliť a liek nasypať do úst a zapiť?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok NovoFerrin plus sa nerozsypáva, užíva sa celá kapsula. Užíva sa vždy nalačno a jeho vstrebávanie je efektívnejšie ak ho zapíjate šťavou z pomaranča.
 • Pýta sa Monika | 26.05.2019
  Dobry den. Akym sposobom mozem liek uzivat ak uzivam na lacno liek L Thyroxin 75? Obsahom zeleza sa vyrovna liekom ktore su viazane na predpis? Dakujem Monika
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, v prípadoch, kde sa užívajú náhrady hormónov štítnej žľazy sa určite neodporúča užívanie železa nalačno a určite až s dvojhodinovým odstupom od bežných liekov. NovoFerrrin plus nie je liek a nie je určený na liečbu, teda neobsahuje také vysoké dávky železa ako lieky na predpis.
 • Pýta sa Veronika | 17.05.2019
  Dobry den, Je NovoFerrin vhodny aj pre 3-rocne dieta, prosim? Na krabicke sa uvadza 'nevhodny pre deti do 10 rokov', pediatricka mala v materialoch, ze pripravok je vhodny pre deti od 3 rokov a tu na stranke je to take nejednoznacne - davkovanie popisane pre 10+ a poznamka 'nevhodne pre deti do 3 rokov'... Dakujem.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, podľa Slovenskej legislatívy 14 mg je najvyššie prípustná dávka železa pre trojročné dieťa. NovoFerrrin plus obsahuje 15 mg železa. Tento jeden miligramový rozdiel spôsobil, že na vonkajšom obale sme povinný podľa legislatívy uvádzať vekovú hranicu vyššiu ako sú tri roky. Ak Vám to odporučila Vaša pani doktorka, tak je to preto, lebo vie, že ten jeden miligram nie je rozhodujúci v pôsobnosti železa a môže Vám to pomôcť.
 • Pýta sa hosť | 15.05.2019
  Dobry den. Dcera nedokaze prehltnut celu kapsulu. Je mozne obsah kapsuly vysypat a uzit napr V troche caju al. Ovocnej vyzivy? Dakujem za odpoved.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, každý výživový doplnok by sa mal užívať v kapsule, aby obsah kapsuly bol ochránený pred vplyvom tráviacich štiav prítomných v žalúdku. Výnimočne lekári sa môže vysypať a primiešať napríklad do detskej výživy, ale určite nie do nápojov alebo horúcich jedál.
 • Pýta sa Monika | 01.04.2019
  Dobry den, Chcela by som sa informovat, ci sa NovoFerrin moze uzivat aj pocas liecby antibiotikami. Ci mi to nezatazi zaludok. A este, ci pripavok farbi stolicu. Dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem. Výživový doplnok NovoFerrin plus nemôžete užívať spolu s tetracyklínovými antibiotikami. Keďže neuvádzate aké antibiotiká užívate, odporúčame si prečítať príbalový leták antibiotík, ktoré užívate a tam by ste sa mali dočítať s akými látkami neužívať dané antibiotiká spolu. Pokiaľ nie ste si istá konzultujte užívanie železa s lekárom, ktorý Vám dané antibiotiká predpísal. Antibiotiká žiaľ zaťažia trávenie, ale lipozomálna forma železa nedráždi tráviace ústroje. Je možnosť mierneho sfarbenia stolice.
 • Pýta sa Diana | 13.03.2019
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať na tento liek a tehotné.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, NovoFerrin plus nie je liek, ale výživový doplnok, ktorý obsahuje jedinečné lipozomálne železo. Lipozomálna forma zabezpečuje lepšiu a účinnejšiu vstrebateľnosť a eliminuje vedľajšie príznaky, ktoré sa môžu objaviť pri iných formách železa. Je vhodná aj pre tehotné ženy, ale určite treba o užívaní NovoFerrinu plus informovať svojho gynekológa a konzultovať to aj s ním, lebo iba on vie akú máte osobnú anamnézu a aké prípadne iné zdravotné ťažkosti máte. Iba on je plne informovaný o Vašom zdravotnom stave.
 • Pýta sa Monika | 06.02.2019
  Dobry den ,mozem ho uzivat aj v tehotenstve?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok je možné užívať aj počas gravidity pokiaľ je gravidita bez ťažkostí a po dohode s lekárom, ktorý by mal vedieť o všetkých liekoch a výživových doplnkoch , ktoré užívate. Iba lekár vie totiž aká je Vaša osobná anamnéza teda Váš aktuálny zdravotný stav. Preto odporúčame konzultovať užívanie NovoFerrinu plus s Vaším gynekológom.
 • Pýta sa milena | 25.01.2019
  dobry den,chcem len pochvalit novoferin,mala som hemog.108a po dva a pol baleniach 129 plus netazi zaludok.dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, ďakujeme veľmi pekne, málokedy sa nám dostáva takto milej spätnej väzby. Želáme Vám veľa zdravia.
 • Pýta sa Mária | 24.01.2019
  Dobry den chcela by som sa opytať či tento liek možu uživať aj pacienty s diagnozou Myastenia gravis Dakujem za odpoved
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, NovoFerrin plus je len výživový doplnok a nie liek. v prípade vami spomínanej diagnózy je vhodnejšie sa poradiť o užívaní s vaším odborným lekárom.
 • Pýta sa Maťka | 16.06.2018
  Tento produkt je úžasný! Mala som hrozne nízke železo.. A krásne ma z toho dostal tento produkt už ho mám konečne v norme :) navyše sa veľmi teším lebo mi vôbec nezaťažuje žalúdok nie je mi po ňom zle :)
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, ďakujeme pekne. Naozaj náš NovoFerrin plus je unikát, lebo ide o lipozomálnu formu. Lipozomálna technológia sa v súčasnosti radí medzi najpokrokovejšiu technológiu. Lipozómy sú prenášače, ktoré dokážu transportovať vo svojom vnútri obsiahnutú látku až priamo do buniek.
 • Pýta sa Helena | 19.03.2018
  Môžem len odporúčať formu železa Barny´s NovoFerrin plus 30 cps. U syna sa pred rokom prejavila IBD - ulcerózna kolitída. Mal veľmi nízke hodnoty železa max. pod hranicou len 1,0 a nakoľko je silný alergik sezónny aj celoročný, takže ho ešte viac preháňalo od akékoľvek železa. Vďaka odporúčaniu známej, ktorej syn mal podobný problém sme vyskúšali NovoFerrin plus a po roku sa mu železo upravilo na hodnoty aké majú byť v norme, ani ho nepreháňa, ani nezapeká a ani nezaťažuje žalúdok. Je to dlhý boj. Takže odporúčam a dávam 5-hviezdičiek.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, ďakujeme Vám že ste sa podelili o Vašu pozitívnu skúsenosť s nami. vždy nás poteší, ak naše výživové doplnky pomôžu. Benefitom Novoferrin plus je aj to, že neobsahuje lepok.
 • Pýta sa hosť | 06.02.2018
  Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, môžu užívať prípravok aj diabetici? Za odpoveď ďakujem. S pozdravom Mgr. Simona Szabóová
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajme, áno môžete tento produkt užívať aj keď ste diabetička.
 • Pýta sa Alena Molnarova | 12.01.2018
  Dobry den, moze ho uzivat aj 14.rocne dieta. Dakujem.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Barny´s NovoFerrin plus môže užívať 14 ročné dieťa.

Napísať recenziu

Barny’s® NovoFerrin 30 cps

Barny’s® NovoFerrin 30 cps


Jedinečná forma železa vyrobená najmodernejšou technológiou, ktorá Vám nedráždi tráviaci trakt.

1 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Prevziať

Protokol č. 077032/22

Protokol s výsledkami na stanovenie gliadínu/lepku.

Prevziať (106.15k)