Barny’s HypnoX KompleX MELATONÍN 3 x 30 cps

*Najkomplexnejšia receptúra pre rýchle zaspávanie a zdravý spánok. 

Až 13 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule. 

Aktuálne *najkomplexnejší produkt na trhu vo svojej oblasti pôsobenia. 

*Ku dňu 30.08.2023 najkomplexnejšia zmes na trhu s obsahom až 13 zložiek spomedzi porovnávaných 56 produktov v kategórii Zmesné prípravky prispievajúce k udržaniu dobrého spánku (ADC) - zdroj: https://www.adc.sk/.

Balenie: 3 x 30 kapsúl. 
Až 13 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule.
Bez farbív, bez sladidiel, bez GMO.
Vhodné pre celiatikov: Bez lepku.

31,05 € s DPH

-10%

Pôvodná cena: 34,50 € s DPH

Namiesto 31,88 €

- +

Obsah balenia

Prečo Barny's® HypnoX® KompleX MELATONÍN?

HypnoX® KompleX MELATONÍN od Barny's® je kombinovaný výživový doplnok obsahujúci *melatonín, ktorý prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie a k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag). Mechanizmus účinku spočíva v extra silnej zmesi, ktorá kombinuje v sebe látky zo starostlivo vyberaných bylín medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej, ďalej obsahuje aminokyselinu L-tryptofán, L-teanín (extrakt z listov zeleného čaju), melatonín, tiamín, riboflavín, niacín a vitamíny B6, B12. *Tiamín, niacín a vitamíny B6, B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky. *Riboflavín, niacín a vitamíny B6, a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. *Chmeľ obyčajný prispieva k dobrému spánku. *Mučenka opletavá prispieva ku zdravému spánku.

Špeciálna zmes kombinujúca až neuveriteľných 13 bio-aktívnych látok pre každodenný zdravý spánok a pozitívnu náladu.

Prepracovaná receptúra kombinuje len také zložky, ktoré sa vo svojom pôsobení vzájomne dopĺňajú a podporujú. Výživový doplnok bol vyvinutý na dosiahnutie, čo najlepšieho výsledného efektu na komplexnej úrovni, pre rýchle zaspávanie.

*Zdravotné tvrdenia sú v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) č. 432/2012

Aké zložky ukrýva náš nový 13-zložkový spánkový komplex?

Prevratná receptúra pre skutočne náročných klientov kombinuje extra silnú zmes rastlinných extraktov, doplnenú o celý rad vitamínov skupiny B, podporenú o esenciálnu aminokyselinu tryptofán a hormón melatonín, ktorý prispieva k rýchlemu zaspaniu. 

Vďaka unikátnej kombinácii je možné celkové pôsobenie bio-aktívnych látok rozdeliť na 4 úrovne:

Prvá úroveň poskytuje dostatočnú nutričnú podporu vďaka špecifickej kombinácii vitamínov skupiny B, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu celého nervového systému a tým aj k správnej funkcii psychiky, čím nepriamo napomáhajú k navodeniu uvoľnenejšieho stavu.

Druhá úroveň poskytuje silné rastlinné extrakty, ktoré prispievajú k relaxácii tela i mysle a podporujú zdravý a dobrý spánok.

Tretia úroveň poskytuje samotný hormón melatonín, ktorý skracuje čas zaspania.

Štvrtá úroveň poskytuje východiskovú esenciálnu aminokyselinu tryptofán pre podporu tvorby vlastného melatonínu.

Benefity unikátneho Barny's® HypnoX® KompleX MELATONÍNu:

• extra silná dávka až 6 rastlinných extraktov vo vzájomne optimálnych pomeroch,
• vyvážený komplex až 5-tich vitamínov skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12) pre správnu funkciu nervového systému a zníženie únavy a vyčerpania,
• štandardizovaný obsah kyseliny valérovej nachádzajúcej sa v extrakte koreňa valeriány lekárskej, 
• štandardizovaný obsah L-teanínu, získaný zo zeleného čaju,
 s obsahom melatonínu,
 s obsahom dôležitej esenciálnej aminokyseliny tryptofánu,
• bez lepku, laktózy a GMO,
 balený do priehľadných rastlinných kapsúl
 vegetariánsky produkt.

Esenciálna aminokyselina tryptofán

Okrem toho, že tryptofán je esenciálna (životne dôležitá) aminokyselina a plní v organizme veľa dôležitých úloh, je zároveň aj východiskovou látkou pre tvorbu dôležitého neurotransmiteru sérotonínu, ktorý plní v ľudskom tele úlohu tzv. „posla“. Je to látka, ktorá slúži ako prenášač – sprostredkúva v synapsách chemický prenos nervových informácií. Nervová sústava okrem iného obsahuje nervové bunky – neuróny, ktoré majú dlhé výbežky, pomocou ktorých sa prenášajú informácie. Medzi jednotlivými výbežkami sa nachádza priestor – špeciálna oblasť, kde sú prítomné rôzne biochemické látky. Tieto látky zodpovedajú za to, aby sa informácia, ktorá ku nim dorazila, dostala ďalej do cieľového tkaniva, či orgánu. Ide o tzv. mediátorov – poslov, odborne nazývaných ako neurotransmitery. K neurotransmiterom patrí aj hormón sérotonín. Práve jeho chemickou premenou za tmy vzniká melatonín, dôležitý hormón pre spánok. Hladina tryptofánu v krvi je teda rozhodujúca v procese prirodzenej tvorby nielen melatonínu, ale aj spomínaného sérotonínu (známeho aj ako hormón šťastia).

Melatonín 

 Melatonín je hormón prirodzene produkovaný v epifýze nášho mozgu. Jeho úlohou je signalizovať, že nastupuje nočná (kľudová) fáza dňa v celom organizme. Melatonín je tvorený 4-stupňovou biosyntézou z esenciálnej aminokyseliny tryptofánu a jedným z medzistupňov jeho tvorby je aj neurotransmiter sérotonín. Vylučovanie melatonínu závisí od striedania dňa a noci (cirkadiánny rytmus) i dĺžky svetelných periód (ročného obdobia). Jeho tvorba je stimulovaná v tme a už aj krátke osvetlenie stačí na zvrátenie jeho rytmu. Melatonín skracuje čas potrebný na zaspanie.


Komplex vitamínov skupiny B
 

Vitamíny skupiny B poskytujú „nutričný“ základ pre celú nervovú sústavu. 
 Tiamín (vitamín B1), niacín (vitamín B3) a vitamíny B6 (pyridoxín) a B12 (kobalamín) prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky. 

Mučenka opletavá

Mučenka opletavá  (Passiflora incarnata) – pochádza z Južnej Ameriky a obsahuje látky, ktoré vykazujú vplyv na nervový systém tým, že prispievajú k celkovému odbúraniu stresu a ku zdravému, kvalitnému spánku. V extrakte rastliny vedci detekovali niekoľko skupín látok, ako sú flavonoidné glykozidy: izoorientín, orientín, vitexín a izovitexín, glykoproteíny obsahujúce prolín, izoleucín a iné. Práve látke vitexín vedci prisudzujú hlavný účinok. Spomínaná látka má schopnosť navodiť spánok. Rastlina sa využíva v tradičnej liečiteľskej praxi po celom svete.

Chmeľ obyčajný

Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus) – u tejto rastliny sa zbierajú a používajú tzv. šišky, ktoré obsahujú celé spektrum veľmi zaujímavých látok. Chmeľ patrí do rastlinnej čeľade konopovitých (Cannabaceae) podobne ako napríklad konope siate. Obsahuje floroglucinoly humulónového typu – humulóny. Humulóny sú známe aj ako α-kyseliny a považujú sa za vysoko účinné látky s vplyvom aj na ľudský organizmus. Šištice obsahujú aj flavonoidy, polysacharidy a iné chemické látky. Chmeľ vykazuje antioxidačnú aktivitu, vplýva na činnosť nervovej sústavy, má upokojujúci účinok a prispieva k dobrému spánku

Medovka lekárska

Medovka lekárska (Melissa officinalis) – je bylina so širokým spektrom účinkov a je súčasťou tradičného „bylinkárstva“. Medzi účinné látky obsiahnuté v tejto rastline radí liekopis deriváty kyseliny škoricovej, kyselinu rozmarínovú, kyselinu ferulovú, flavonoidy (luteolín, kvercetín, apigenín a i.), triterpény. Extrakt z rastliny sa využíva nielen ako zložka do výživových doplnkov, ale aj do tradičných rastlinných liekov. Medovka má relaxačný vplyv na organizmus, podporuje kognitívne a duševné zdravie, prispieva k fyzickej pohode, pozitívnej nálade a tiež pomáha pri zaspávaní. Prisudzuje sa jej aj antioxidačná aktivita

Valeriána lekárska

Valeriána lekárska (Valeriana officinalis) – patrí medzi najtradičnejšie byliny používané v ľudovom liečiteľstve pri stavoch podráždenia a ťažkostiach so zaspávaním. Liekopisnú drogu tvorí koreň obsahujúci iridoidy medzi, ktoré patrí aj kyselina valérová. Ďalej obsahuje silicu (monoterpény, seskviterpény a i.), lignány, flavonoidy. Valeriána prispieva k upokojeniu pri strese, navodeniu stavu relaxácie a pomáha pri zaspávaní. V kombinácii s chmeľom sa jej pôsobenie násobí. Neodporúča sa kombinovať s alkoholom a liečivami, ktoré ovplyvňujú nervovú sústavu

Levanduľa úzkolistá

Levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia) je mimoriadne obľúbenou rastlinou nielen v liečiteľskej praxi, ale aj ako aromatická korenina. Pôvodom je zo Stredozemia. V minulosti sa dávala do skríň a šatníkov ako „prírodný odpudzovač“, lebo svojou vôňou odpudzovala mole a iný hmyz. V súčasnosti sa využíva kvitnúca vňať, ktorá obsahuje rôzne silice, medzi nimi aj gáfor, fenolické kyseliny a kumaríny. Odporúča sa na relaxáciu a na podporu spánku. 

Čajovník čínsky

Čajovník čínsky (Camellia sinensis) je známy pod univerzálnym názvom „zelený čaj“. Táto rastlina je preferovaná najmä pre svoj obsah látky nazývanej teanín. Teanín je aminokyselina, ktorú môžeme nájsť v zelenom čaji a takmer nikde inde v prírode. Ako izolovaná zložka sa začína objavovať aj v doplnkoch. Teanínu sa posledné roky venuje väčšia pozornosť, výskumy preukázali pozitívny vplyv tejto látky na činnosť mozgu, na schopnosť koncentrácie a zlepšenie kvality spánku. Rastlina vykazuje antioxidačnú aktivitu a prispieva k osvieženiu tela. 

Čo by ste mali vedieť o spánku?

Spánok je životne dôležitou potrebou organizmu, bez ktorej by sme dlho neprežili. Je to čas, kedy organizmus oddychuje, načerpáva energiu a prebiehajú v ňom regeneračné procesy. Zdravý kvalitný spánok dokáže citovo osviežiť, podporiť imunitný systém, nervové a psychické schopnosti. Jeho dlhodobý nedostatok môže viesť k rôznym poruchám a chorobám.
Na kvalitný spánok majú vplyv viaceré vonkajšie a vnútorné faktory. Najčastejšie vonkajšie faktory vplývajúce na kvalitu a dĺžku spánku môžu byť napríklad nepravidelné svetelné podmienky, presun do iného časového pásma, zmenná pracovná činnosť, pribúdajúci vek, choroby. K vnútorným činiteľom radíme napríklad nedostatok základnej aminokyseliny tryptofánu, či nedostatok hormónu zodpovedajúceho za „navodenie“ spánku, nedostatočnú „výživu“ nervového systému, emočné preťaženie a iné.
Nervová sústava je spolu s hormonálnou považovaná za riadiacu sústavu v organizme. Slúži na prijímanie, spracovávanie a ukladanie informácií prichádzajúcich z vonkajšieho a vnútorného prostredia organizmu. Jej úlohou je riadiť a koordinovať činnosti jednotlivých orgánových systémov. Pre svoje zdravé a plnohodnotné fungovanie potrebuje mať zabezpečený pravidelný príjem dôležitých nutrientov akými sú aj vitamíny skupiny B, napríklad tiamín (vitamín B1), riboflavín (vitamín B2), niacín (vitamín B3), pyridoxín (vitamín B6) a kobalamín (vitamín B12). Každodenné nadmerné zaťažovanie nervového systému ovplyvňuje aj psychiku človeka, a zároveň vyčerpáva aj nutričné zdroje organizmu. Z tohto dôvodu je dôležité prihliadať aj na dostatočný príjem dôležitých mikronutrientov a makronutrientov

Čo by ste mali vedieť o tryptofáne a melatoníne?

Produkt s obsahom tryptofánu môže po užití najskôr navodiť pocit nabudenia, pretože tryptofán je východiskovou látkou pre tvorbu sérotonínu ("hormónu šťastia"). Jeho chemickou premenou za tmy vzniká melatonín ("spánkový hormón"). Pokiaľ má telo dostatočnú hladinu tryptofánu v krvi, je zabezpečená prirodzená tvorba sérotonínu a tím aj melatonínu. Produkt s obsahom melatonínu by sa mal užívať aspoň pol hodinu až hodinu pred spánkom. Pre dosiahnutie maximálnej efektivity produktu s obsahom melatonínu nezabudnite však po jeho užití odložiť mobilný telefón, tablet, počítať, či vypnúť televíziu. Je dôležité vyvarovať sa modrému svetlu, aby si oči oddýchli a telo sa pripravilo na spánok.

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

(voliteľné)
*(povinné)

Napísať recenziu

Barny’s HypnoX KompleX MELATONÍN 3 x 30 cps

Barny’s HypnoX KompleX MELATONÍN 3 x 30 cps

*Najkomplexnejšia receptúra pre rýchle zaspávanie a zdravý spánok. 

Až 13 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule. 

Aktuálne *najkomplexnejší produkt na trhu vo svojej oblasti pôsobenia. 

*Ku dňu 30.08.2023 najkomplexnejšia zmes na trhu s obsahom až 13 zložiek spomedzi porovnávaných 56 produktov v kategórii Zmesné prípravky prispievajúce k udržaniu dobrého spánku (ADC) - zdroj: https://www.adc.sk/.