Znížená cena! Barny’s® PROBIOurin AKUT 20 cps
Barny’s® PROBIOurin AKUT 3 x 20 cps

Barny’s® PROBIOurin AKUT 3 x 20 cps

Revolučné riešenie na akútne volanie dolných močových ciest. 

Až 10 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule. 

Komplexný produkt v starostlivosti o močové ústrojenstvo. 

Okramžitá podpora pri močovom diskomforte. 

Vhodné na užívanie k antibiotikám bez nutnosti užívania ďalších doplnkov.

Balenie: 3 x 20 kapsúl. 
Pre ženy aj mužov od 15 rokov.
Bez farbív, bez sladidiel, bez GMO.
Vhodné pre celiatikov: Bez lepku.

35,64 € s DPH

-10%

Pôvodná cena: 39,60 € s DPH

Namiesto 36,72 €

- +

Obsah balenia

Prečo Barny's® PROBIOurin AKUT?

PROBIOurin AKUT od Barny's® je kombinovaný rastlinný a vitamínový výživový doplnok s obsahom až 10 bio-aktívnych látok pre "AKUT" starostlivosť o močové cesty a obličky. Prepracovaná receptúra kombinuje zložky, ktoré sa vo svojom pôsobení vzájomne dopĺňajú a podporujú pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledného efektu na komplexnej úrovni. Vďaka špeciálnej zmesi prospešných laktobacilov a bifidobaktérií je produkt vhodný aj k antibiotickej terapii zacielenej na močové cesty, bez nutnosti užívania ďalších doplnkov. 

Až 10 bio-aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule pre akútnu starostlivosť o močové ústrojenstvo

Barny's® PROBIOurin AKUT kombinuje vysokokvalitné rastlinné extrakty z tradične využívaných bylín s garantovaným množstvom dôležitých bio-aktívnych látok obsiahnutých v extrakte, je doplnený o komplex tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov obohatený o frukto-oligosacharidy (FOS), posilnený o d-manózu a kyselinu hyalurónovú a obohatený o dôležité vitamíny.

Extrakt z plodov brusnice veľkoplodej (Vaccinium macrocarpon) s garantovaným množstvom bio-aktívnych látok - proantokyanidínov (PAC) - štandardizovaný extrakt na 36 % proantokyanidínov (PAC) = v dennej dávke až 378 mg PAC a až 1 050 mg brusnicového extraktu.

Extrakt z vňate zlatobyle obyčajnej (Solidago virgaurea) s garantovaným množstvom bio-aktívnych látok - flavonoidov - štandardizovaný extrakt na 5 % flavonoidov = až 300 mg flavonoidov v dennej dávke. *Zlatobyľ obyčajná prispieva ku zdraviu močového mechúra a dolných močových ciest.

Extrakt z plodov *ruže šípovej (Rosa canina), ktorá prispieva k normálnej činnosti močového mechúra a obličiek a taktiež prispieva k prirodzenej obranyschopnosti.

D-manóza - aktívny monosacharid, ktorý je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu, považuje sa za súčasť tzv. bielkovinovej vrstvy, ktorá chráni povrch močového mechúra.

• Kyselina hyalurónová s vysokou biologickou dostupnosťou.
• Patentovaný komplex tyndalizovaných bakteriálnych kmeňov obohatený o frukto-oligosacharidy (FOS) - vyvážená zmes laktobacilov a bifidobaktérií pre podporu prospešných baktérií v črevnej mikroflóre. Patentované tyndalizované bakteriálne kmene sú teplotne stabilné, preto nie je potrebné ich udržiavať v chladničke. Navyše, sú odolné voči kyslému prostrediu v žalúdku. Tyndalizovaný komplex baktérií pozostáva z 9 rôznych druhov: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus reuteri, Bifidobakterium lactis, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve a Streptococcus thermophilus

*Vitamíny B2, B3 a H, ktoré prispievajú k zachovaniu zdravých slizníc, obohatené o *vitamín C, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

*Zdravotné tvrdenia sú v súlade s Nariadením Komisie (EU) č. 432/2012. 

Brusnica/kľukva veľkoplodá

Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) – obsahuje veľké množstvo rôznych aktívnych látok (vitamíny, minerálne látky, flavonoidy, organické kyseliny, karotenoidy, triesloviny a i.), medzi ktorými sa vynímajú práve proantokyanidíny (PAC). Ide o dôležitý merateľný parameter, ktorým sa určuje kvalita brusníc, preto prémiové značky hrdo deklarujú uvedené množstvo PAC, ktoré vypovedajú o kvalite použitého extraktu. Viaceré vedecké štúdie zamerané na pôsobenie PAC v organizme potvrdili, že dôležité nie je množstvo brusníc obsiahnutých v extrakte, ale práve množstvo prítomných proantokyanidínov (PAC) – predovšetkým proantokyanidín typu A. Tejto bio-aktívnej látke sa pripisujú terapeutické benefity. My v Barny’s® si zakladáme na vysokej kvalite vstupných surovín, preto máme štandardizovaný obsah PAC až na 378 mg v dennej dávke.

Zlatobyľ obyčajná

Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea) – je historicky aj modernou vedou uznávaná rastlina využívaná pri ťažkostiach s močovými cestami. Vedeckými výskumami sa zistilo, že obsahuje celé spektrum aktívnych rastlinných metabolitov, spomedzi ktorých sú najvýznamnejšie flavonoidy (označované aj ako bioflavonoidy pre svoj biologický pôvod). Majú obrovský potenciál vďaka svojim chemickým vlastnostiam a vykazujú pozitívne prínosy pre ľudský organizmus. Sú známe najmä vďaka svojim antioxidačným účinkom a inhibičnou aktivitou na určité enzýmy. V prémiovom PROBIOurin AKUT je množstvo flavonoidov garantované vďaka štandardizácii suroviny. 

Ruža šípová

Ruža šípová (Rosa canina) – pri výskume vlastností ruže šípovej vedci zistili, že jej plody – šípky sú cenným zdrojom polyfenolov a vitamínu C a z tohto dôvodu vykazujú antioxidačné účinky. Mnohé štúdie potvrdili jej pozitívny vplyv na močové ústrojenstvo a obličky. Okrem týchto látok šípky obsahujú aj ďalšie vitamíny, minerálne látky, mastné kyseliny, flavonoidy, pektín, sacharidy, bielkoviny, vlákninu, triesloviny, proantokyanidíny a karotenoidy (najmä lykopén a ß-karotén).

Tyndalizované bakteriálne kultúry obohatené o frukto-oligosacharidy (FOS)

Komplex patentovaných tynadlizovaných bakteriálnych kmeňov obohatený o frukto-oligosacharidy (FOS) – vyvážená zmes laktobacilov a bifidobaktérií pre podporu prospešných baktérií v črevnej mikroflóre. Vďaka tejto kombinácii tyndalizovaných bakteriálnych kultúr je produkt vhodným doplnkom k antibiotickej terapii zameranej na močové ústrojenstvo. Tyndalizácia je špeciálna technológia výroby, pri ktorej nedochádza k narušeniu účinku aktívnej zložky. Bakteriálne kmene mliečneho kvasenia sú tak teplotne stabilné a nie je potrebné ich uchovávať v chladničke, neovplyvňujú ich tráviace šťavy, ani antibiotiká. Tyndalizované bakteriálne kultúry sú inaktivované teplom, ale majú zachovaný priaznivý efekt bežných bakteriálnych kultúr (zastaralo tzv. probiotík). Frukto-oligosacharidy (FOS) môžeme charakterizovať ako „potravu“ pre celý rad mikroorganizmov. Vytvárajú ideálne životné podmienky pre mnoho priateľských baktérií, podporujú ich rast a delenie a nepriamo tak zabraňujú premnoženiu ostatných nepriateľských baktérií.

D-manóza

D-manóza – je druh cukru (monosacharid), ktorý zohráva dôležitú úlohu v metabolizme niektorých bielkovín. Považuje sa za súčasť tzv. bielkovinovej vrstvy chrániacej povrch močového mechúra. Je skúmaná vedeckými a klinickými štúdiami ako potenciálna bio-aktívna látka s možnosťou preventívneho pôsobenia pred opakovanými infekciami v močových cestách.

Kyselina hyalurónová (HA)

Kyselina hyalurónová (HA) – ľudské telo jej obsahuje okolo 15 gramov kyseliny hyalurónovej, ktorá sa nachádza takmer v každej tekutine a tkanive. Vedecké štúdie ju identifikovali ako jednu zo základných zložiek tzv. glykozaminoglykánovej (GAG) vrstvy urotelu (sliznica, ktorá vystiela vnútro močového mechúra).

Riboflavín
(vitamín B
2)

Riboflavín (vitamín B2)
prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k zachovaniu zdravých slizníc, k zníženiu vyčerpania a únavy a k ochrane buniek pred oxidačným stresom (EFSA: ID 29, 31, 41, 207).

Niacín
(vitamín B
3)

Niacín (vitamín B3)
prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k zachovaniu zdravých slizníc a k zníženiu vyčerpania a únavy (EFSA: ID 43, 45, 47).

Vitamín C

Vitamín C
prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k ochrane buniek pred oxidačným stresom (EFSA: ID 134, 135, 138).

Biotín
(vitamín H)

Biotín (vitamín H) 
prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k zachovaniu zdravých slizníc (EFSA: ID 114, 115).

Čo by ste mali vedieť o vylučovacej (močovej) sústave?

Vylučovacia (močová) sústava plní v ľudskom organizme veľmi významnú úlohu – reguluje vnútornú homeostázu udržiavaním rovnováhy vody a chemických látok v tele. Jej základnými orgánmi sú dve obličky, párový močovod, močový mechúr a močová rúra.
Obličky môžeme prirovnať k pomyselnému vysokokvalitnému filtračnému systému, do ktorého každú minútu priteká asi liter krvi. Časť vody, močovina a iné odpadové látky prechádzajú vo forme moču cez močovody až do močového mechúra, ktorý slúži ako „zberné centrum“. Nahromadené množstvo moču v močovom mechúre následne prechádza močovou rúrou z tela von.
Moč sa skladá hlavne z vody a solí, a pokiaľ je telo zdravé, je bez obsahu mikroorganizmov (vírusy, baktérie a pod.). Jeho farba a pH závisia od celkovej zdravotnej kondície. Ženský močový mechúr je menší, močová rúra je podstatne kratšia a ústi do pomerne otvorenej, ľahko kontaminovateľnej oblasti. Pre udržanie kondície tohto dôležitého orgánového systému môže byť správna kombinácia bio-aktívnych látok kľúčovým pilierom v každodennej i akútnej starostlivosti. 

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

2 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Lenka | 28.04.2024
  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať ako dlho je nutné užívať produkt PROBIO urinAkut pri opakovaných zápaloch močových ciest aj pár krát do roka? Urológ mi predpisal Urovaxom + Uroril tiež mi zisti 2 cysty na obličke... Ďakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, Pokiaľ nepomáha ani liek Uro-vaxom ani výživový doplnok Uroril, v tom prípade treba konzultovať imunológa. Príznaky nasvedčujú možnému rozvoju imunodeficientého syndrómu, kde je indikovaná imunomodulačná terapia. Odporúčame Vám navštíviť odborníka, ktorý Vám na základe vyšetrenia bude vedieť naordinovať správnu liečbu. Prajeme veľa zdravia, Tím Barny's
 • Pýta sa Iveta | 24.10.2023
  Dobry den, zijem v zahranici (Francuzsko), mam 57 rokov, som 14 rokov transplantovana (oblicka), 5 rokov mam pritomnost Eschiera coli v moci a nevieme si tu s tym poradit, na ATB som rezistentna, z Fosfomycinu mam tazke zavraty, odporucali by ste mi objednat si tento pripravok ? Neuzivam antikoagulanty, ale hypertenziva, imunosupresiu, betablokatory. Dakujem za odpoved, objednavku by som rada spravila hned a dorucenie by bolo na Slovensko, odkial mi to manzel, ktory je momentalne na Slovensku prinesie
  Odpoveď:
  Dobrý deň , rozhodne by som Vám neodporučila užívanie nášho produktu z dôvodu možnej interakcie s ordinovanými imunosupresívnymi liekmi. Skôr by som Vám pod dohľadom odborníka odporučila užívanie personalizovaných probiotík, ktoré sa dajú „namiešať“ špeciálne pre Vás na základe vyšetrenia - analýzy Vašej stolice. Je to vo Vašom prípade bezpečnejšia voľba a veľmi účinná. Prirodzene by ste si posilnili celotelovú mikrobiotu a nevznikla by interakcia s imuosupresívnymi kortikoidmi. Tiež Vám môžem odporučiť užívanie čistej kyseliny hyalurónovej – ktorá je základnou zložkou tzv. GAG vrstvy urotelu – a má priamo ochrannú funkciu. Práve narušenie tejto vrstvy umožňuje opakovaný vznik zápalu a stálu prítomnosť E-coli vo Vašich močových cestách. Dávka kyseliny hyalurónovej (HA) nesmie vo Vašom prípade presiahnuť max ako 20 – 30 mg na deň a minimálne tri hodiny po užití Vašich liekov sa môže konzumovať. Odporúčam Vám dohľadať si odborné informácie ohľadne spomínanej GAG vrstvy urotelu – existuje veľa vedeckých štúdií a dať ich do pozornosti Vašich lekárov ako možný scenár „nápravy“ a liečby. S úctou, Tím Barny's

Napísať recenziu

Barny’s® PROBIOurin AKUT 3 x 20 cps

Barny’s® PROBIOurin AKUT 3 x 20 cps

Revolučné riešenie na akútne volanie dolných močových ciest. 

Až 10 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule. 

Komplexný produkt v starostlivosti o močové ústrojenstvo. 

Okramžitá podpora pri močovom diskomforte. 

Vhodné na užívanie k antibiotikám bez nutnosti užívania ďalších doplnkov.

6 ďalších produktov v rovnakej kategórii: