Barny’s® Cran-Urin Super forte 20 cps

Najsilnejší extrakt od Barny’s s najvyšším obsahom PAC.

11,30 € s DPH

- +

Pravé extrakty kanadských brusníc + vitamín H pre podporu zdravia močových ciest.
Využite všetky aktívne látky, ktoré brusnice obsahujú vo svoj prospech.

Kľukva veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) známa aj pod názvom „kanadská brusnica“, patrí medzi tradične používané rastliny z kanadskej prírody. Bola objavená Indiánmi, ktorí si tieto červené bobule veľmi cenili. Prvé oficiálne historické údaje o používaní brusníc pochádzajú z roku 1550. Vďaka námorníkom a obchodníkom sa rozšíril ich predaj v Európe, kde sa na základe testov a klinických štúdií a vďaka obsahu jedinečných nutričných látok stali súčasťou doplnkov výživy a rozmanitej stravy. 

Pôsobenie kanadských brusníc na močové cesty je dané obsahom rastlinných sekundárnych metabolitov – bioflavonoidov a ďalšími látkami. Medzi známe a cenené látky, ktoré brusnice obsahujú patria aj proanthokyanidíny (PAC). Vysoký obsah týchto organických kyselín priaznivo ovplyvňuje kyslosť prostredia v močových cestách.

Práve preto je dôležitá šetrná forma spracovania Cran-UrinTM, aby si výsledný extrakt zachoval tieto nutričné látky. Brusnice triedy A sú zberané v maximálnom vrchole zrelosti, kedy je obsah najdôležitejsích látok -proanthokyanidínov (PAC) najvyšší.

Cran-UrinTM SUPER Forte je štandardizovaný na obsah 125 mg PAC v jednej kapsule podľa metódy Eu.Pharm.

S vitamínom H je vhodný pre akútnu starostlivosť pre podporu zdravia močových ciest.

Barny´s Cran-UrinTM SUPER Forte je vyrábaný patentovanou technológiou CranRichPacTM, ktorá garantuje pomer 40 : 1, čo znamená, že 40 000 mg brusníc je sústredených v 1 000 mg CranRichPAC.

Extrakt je vhodný pre deti od 3 rokov. 

Neobsahuje lepok.

Vhodný ako podpora antibiotickej liečby.

Balené v rastlinných kapsuliach K-caps.


Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

4 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Mária Tapferová | 05.09.2020
  Je tento liek vhodný pre mužov aj ženy ?
  Odpoveď:
 • Pýta sa Apa | 20.07.2020
  Dobrý deň, chcem sa spýtať či môžem kombinovať pri dlhodobejšom užívaní kapsule Forte každý druhý deň s kapsulami Urin 40+20. Ďakujem Pavol Mádel
  Odpoveď:
 • Pýta sa hosť | 23.04.2020
  Dobry, rada by som vediet, ci sa mozu brat, ked dojcim. Dakujem Silvia
  Odpoveď:
 • Pýta sa Jany | 20.12.2019
  Koľko balení je potrebných na 1 mesiac
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Cran-Urin Super forte sa odporúča užívať v akútnom štádiu ako doplnok. Nie je určený na preventívne a dlhodobé užívanie. Na tento účel Vám odporúčame Cran-Urin Kanadské brusnice 60 kapsulové alebo tekuté brusnice: Cran-Urin Forte 500 ml.

Napísať recenziu

Barny’s® Cran-Urin Super forte 20 cps

Barny’s® Cran-Urin Super forte 20 cps

Najsilnejší extrakt od Barny’s s najvyšším obsahom PAC.

Certifikáty a štúdie

Dôležitým aspektom vhodného výberu v prípade brusníc,  nie je samotné množstvo brusnicového extraktu, ako sa to vo všeobecnosti predpokladá, ale práve množstvo proantokyanidínov (PAC).

Na tento fakt upozorňujú najnovšie vedecké štúdie (1), ktoré potvrdzujú nevyhnutnosť kvalitného extraktu a s tým súvisiace minimálne množstvo PAC (36 mg) (2), ktoré sa odporúča užiť v dennej dávke. Efekt brusníc na močové cesty je závislý na podanej dávke - kedy vyššie dávkovanie (minimálne 72 mg PACBL-DMAC) má aj nykthemerálny efekt (teda predĺžený efekt aj počas spánku.

Pozn.:

(1) Howell  a  kol.  Vplyv  dávky  na  antiadheznu  aktivitu  uropatogennej  Escheria  coli v  moči  po  užívaní  brusnicového  prášku  štandardizovaného  na  obsah  proanthokyanidínov:  multicentrická,  randomizovaná  dvojite  zaslepená  štúdia.  BMC Infekčnej choroby 2010, 10:94.
(2) Schválenie  Francúzskej  Agentúry  Zdravotnej  Bezpečnosti Potravín - AFSSA, hlásenie vzťahujúce ss k hodnoteniu dokladov týkajúcich sa tvrdení „pomáha k zníženiu usadzovania určitých baktérií E. coli na močových stenách" pre brusnicový  extrakt/koktejl,  3.  decembra  2004,  Afssa  -  Podanie  č. 2003-SA - 0214.

6 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Prevziať

Protokol č. 051201/21

Protokol s výsledkami na stanovenie gliadínu/lepku.

Prevziať (118.13k)