Najúčinnejšie zložky hĺbkovo čistiacej kocky:
Korkovník patrí do rodu Rutaceae. Pôvodom pochádza z Kórei, severnej Číny (rieka Amur v blízkosti Sibíru) a Japonska. Jeho deriváty sa používajú na zmiernenie zápalu, bolesti a na ekzémy. Moderná veda preukázala účinnosť korkovníka ako protizápalové a antimikrobiálne činidlo.
Krvavec lekársky sa používa v tradičnej čínskej medicíne už tisíce rokov v prípadoch krvácania, popálenín a tvorby vredov na koži. Moderná veda preukázala, že krkavec lekársky má antialergické, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Okrem toho sa ukázalo, že stimuluje vrodenú imunitu, čiže bojuje proti infekciám.
Rebarbora dlanitá je jednou z najčastejšie používaných bylín v tradičnej čínskej medicíne. Práve na účinky tejto významnej rastliny sa veľmi spolieha značka Kamedis™. Existuje viac ako 800 zlúčenín v špeciálnej čínskej medicíne, ktoré používajú rebarboru a majú na to skutočne dobrý dôvod. Moderná veda preukázala, že rebarbora má veľmi významné účinky. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antialergicky a antioxidačne. O rebarbore je tiež známe, že je vhodná pri liečbe poranení a regulácii kožného mazu.
Extrakt z portulaky zeleninovej sa považuje za účinný antioxidant. Moderné poznatky priraďujú k portulake protizápalové, antimikrobiálne vlastnosti, pôsobenie proti patogénom pri tvorbe akné (Propionibacterium acne) a antioxidačné vlastnosti. Portulake zeleninovej sa pripisuje aj podpora hojenia rán.
Chryzantéma je významnou rastlinou nachádzajúcou sa v japonských aj čínskych tradičných liekoch. Je známe, že poskytuje celý rad výhod. Moderná veda preukázala, že chryzantéma má protizápalové, antioxidačné a antimikrobiálne účinky.
Šišiak bajkalský bol cez 2000 rokov často používaný na zápalové stavy pokožky a ako antibakteriálny prostriedok. Dokonca sa šišiak bajkalský používa aj v prípade ochorení, akými sú bronchitída a senná nádcha. Moderná veda mu pripisuje celý rad priaznivých účinkov. Šišiak bajkalský má protizápalové, antimikrobiálne a antioxidačné účinky, taktiež je vhodný na reguláciu kožného mazu.
Olivát sodný (olivový olej)
Olivát sodný je prírodná detergentná látka získaná z panenského olivového oleja, je bohatá na mastné kyseliny a saponíny.
Zelený íl
Zelený íl pomáha absorbovať prebytočný maz, napomáha normalizovať jeho tvorbu a šetrne čistí pokožku. Zelený íl tonizuje, vyhladzuje, vyživuje a detoxikuje pokožku. Za svoju zelenú farbu vďačí predovšetkým oxidu železa a rozloženej rastlinnej hmote. Je bohatý na horčík, draslík, vápnik, mangán, zinok a iné vzácne minerálne látky. Prečisťuje póry, napomáha odstraňovaniu odumretých buniek a zlepšuje prekrvenie pleti.
Niacínamid
Niacínamid vyhladzuje textúru pokožky, hydratuje ju, viditeľne zužuje rozšírené póry, pôsobí regeneračne a upokojujúco na začervenanú pleť spojenú s akné.