Kamedis™ CLEAR Hĺbkovo čistiaca kocka 100 g

Hĺbkové čistenie aknóznej pokožky. 

Špeciálne vyvinutá pre mastnú a aknóznu pleť. 

Hĺbkovo čistí tvár a telo so sklonom k akné. 

Ľahko zmýva mastnotu a špinu. 

Odstraňuje nečistoty upchávajúce póry. 

Hydratačná a exfoliačná šetrná starostlivosť. 

Udržateľná formula v ekologickom balení. 

6,69 € s DPH

-12%

Pôvodná cena: 7,60 € s DPH

- +

Nekomedogénna čistiaca kocka na mastnú pleť a pokožku

Kamedis™ CLEAR Hĺbkovo čistiaca kocka (nekomedogénne mydlo) je vhodná pre mastnú a problematickú pleť a telo so sklonom k akné. Jemne čistí a odstraňuje prebytočné mazové nečistoty mastnej a problematickej pokožky, pomáha predchádzať vzniku upchatých pórov. Hĺbkovo čistí a odstraňuje špinu, mastnotu a nečistoty, ktoré upchávajú póry, čím pomáha udržiavať pleť bez škvŕn a pupienkov. Pôsobí hydratačne a exfoliačne v boji proti akné jemnou starostlivosťou. 

Je vytvorená špeciálnou technológiou Clear Botaniplex™, ktorá je multifunkčným systémom obnovy šupinatej a svrbivej pokožky. Systém Clear Botaniplex™ je patentovaná synergia rastlinných látok na ošetrenie pleti so sklonom k akné (antibakteriálna a prebiotická aktivita). 

Hĺbkovo čistiaca kocka má klinicky overené zloženie odporúčané profesionálnymi dermatológmi. Je špeciálne vytvorená z rastlinných extraktov, obohatená o olivový olej, zelený íl a niacínamid. Hĺbkovo čistiaca kocka je bez parfumácie, bez farbív a bez SLS (sodium lauryl sulfate). 

Špeciálne vyvinutá na problematickú pleť a pokožku

•  jemne odstraňuje prebytočný maz a nečistoty z tváre a tela; 
  pôsobí šetrne bez nadmerného vysušovania; 
•  upokojuje začervenanie; 
  obsahuje rastlinné látky bojujúce proti baktériám akné; 
•  kombinuje rastlinné zložky vyrovnávajúce kožný mikrobióm; 
  zjemňuje problematickú pleť a pokožku; 
•  redukuje veľké póry a zabraňuje vzniku nových; 
•  po použití zostáva pokožka jemná a hebká; 
  nekomedogénna (dermatologicky testovaná); 
•  odporúčaná profesionálnymi dermatológmi; 
•  vyrobená s ohľadom na udržateľnosť.

Najúčinnejšie zložky hĺbkovo čistiacej kocky: 


Phellodendron chinense
(korkovník čínsky)
 

Korkovník patrí do rodu Rutaceae. Pôvodom pochádza z Kórei, severnej Číny (rieka Amur v blízkosti Sibíru) a Japonska. Jeho deriváty sa používajú na zmiernenie zápalu, bolesti a na ekzémy. Moderná veda preukázala  účinnosť korkovníka ako protizápalové a antimikrobiálne činidlo.   

Sanguisorba officinalis (krvavec lekársky)

Krvavec lekársky sa používa v tradičnej čínskej medicíne už tisíce rokov v prípadoch krvácania, popálenín a tvorby vredov na koži. Moderná veda preukázala, že krkavec lekársky má antialergické, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Okrem toho sa ukázalo, že stimuluje vrodenú imunitu, čiže bojuje proti infekciám. 

Rheum palmatum (rebarbora dlanitá)

Rebarbora dlanitá je jednou z najčastejšie používaných bylín v tradičnej čínskej medicíne. Práve na účinky tejto významnej rastliny sa veľmi spolieha značka Kamedis™. Existuje viac ako 800 zlúčenín v špeciálnej čínskej medicíne, ktoré používajú rebarboru a majú na to skutočne dobrý dôvod. Moderná veda preukázala, že rebarbora má veľmi významné účinky. Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antialergicky a antioxidačne. O rebarbore je tiež známe, že je vhodná pri liečbe poranení a regulácii kožného mazu. 

Portulaca oleracea (portulaka zeleninová)

Extrakt z portulaky zeleninovej sa považuje za účinný antioxidant. Moderné poznatky priraďujú k portulake protizápalové, antimikrobiálne vlastnosti, pôsobenie proti patogénom pri tvorbe akné (Propionibacterium acne) a antioxidačné vlastnosti. Portulake zeleninovej sa pripisuje aj podpora hojenia rán. 

Chrysanthemum indicum (chryzantéma pravá)

Chryzantéma je významnou rastlinou nachádzajúcou sa v japonských aj čínskych tradičných liekoch. Je známe, že poskytuje celý rad výhod. Moderná veda preukázala, že chryzantéma má protizápalové, antioxidačné a antimikrobiálne účinky. 

Scutellaria baicalensis (šišiak bajkalský)

Šišiak bajkalský bol cez 2000 rokov často používaný na zápalové stavy pokožky a ako antibakteriálny prostriedok. Dokonca sa šišiak bajkalský používa aj v prípade ochorení, akými sú bronchitída a senná nádcha. Moderná veda mu pripisuje celý rad priaznivých účinkov. Šišiak bajkalský má protizápalové, antimikrobiálne a antioxidačné účinky, taktiež je vhodný na reguláciu kožného mazu. 

Olivát sodný (olivový olej)

Olivát sodný je prírodná detergentná látka získaná z panenského olivového oleja, je bohatá na mastné kyseliny a saponíny. 

Zelený íl

Zelený íl pomáha absorbovať prebytočný maz, napomáha normalizovať jeho tvorbu a šetrne čistí pokožku. Zelený íl tonizuje, vyhladzuje, vyživuje a detoxikuje pokožku. Za svoju zelenú farbu vďačí predovšetkým oxidu železa a rozloženej rastlinnej hmote. Je bohatý na horčík, draslík, vápnik, mangán, zinok a iné vzácne minerálne látky. Prečisťuje póry, napomáha odstraňovaniu odumretých buniek a zlepšuje prekrvenie pleti.  

Niacínamid

Niacínamid vyhladzuje textúru pokožky, hydratuje ju, viditeľne zužuje rozšírené póry, pôsobí regeneračne a upokojujúco na začervenanú pleť spojenú s akné. 

Profesionálna dermakozmetika Kamedis™

Klinicky testované produkty profesionálnej dermakozmetiky Kamedis™ sú odporúčané profesionálnymi dermatológmi. Kozmetické produkty sú špeciálne navrhnuté tak, aby pomohli pokožke vrátiť sa do prirodzenej a zdravej rovnováhy. Pri pravidelnom používaní sa pokožka upokojuje a je chránená pred vonkajšími vplvymi. Unikátne farby, textúry a arómy všetkých produktov značky Kamedis™ sú dôkazom čistoty a vysokej koncentrácie osvedčených rastlín, ktoré sú pre svoje výnimočné vlastnosti známe a využívané už po stáročia. Obsah týchto silne koncentrovaných rastlinných zložiek v produktoch značky Kamedis™ môže časom spôsobiť zmenu farby produktov, čo však nie je závada.

Prečo používať dermatologické mydlá (kocky)? 

•  dermatologické kocky obsahujú menej prísad ako telové mydlá a gély; 
  zvyčajne nepotrebujú konzervačné látky, aby boli dostatočne stabilné; 
•  neobsahujú vodu, chemické látky a sú menej dráždivé; 
  sú šetrnejšie voči životnému prostrediu (menej obalov, vody a plastov); 
•  dobre čistia, penia a exfoliujú; 
  vydržia dlhšie ako tekuté mydlá (sú ekonomickejšie); 
•  ľahko sa s nimi cestuje (sú menšie ako klasické tuby).

Čo spôsobuje akné na tele?

Akné na tvári a na tele majú niekoľko podobností a obe môžu byť spôsobené nadmernou aktivitou mazových žliaz, oneskoreným odlupovaním odumretých kožných buniek a kolonizáciou baktériami P. acnes. Akné na hrudi alebo chrbte sa prezýva „bacne“ alebo tiež „telesné akné“. Odborníci odhadujú, že viac ako polovica ľudí, ktorí pociťujú akné na tvári, má akné aj na tele. Okrem preplnených pórov, baktérií spôsobujúcich akné a hromadenia odumretých kožných buniek, sa môže akné na tele vytvárať aj z vecí, akými sú pracie prostriedky, telesné potenie a hygiena či tesné oblečenie. 

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

(voliteľné)
*(povinné)

Napísať recenziu

Kamedis™ CLEAR Hĺbkovo čistiaca kocka 100 g

Kamedis™ CLEAR Hĺbkovo čistiaca kocka 100 g

Hĺbkové čistenie aknóznej pokožky. 

Špeciálne vyvinutá pre mastnú a aknóznu pleť. 

Hĺbkovo čistí tvár a telo so sklonom k akné. 

Ľahko zmýva mastnotu a špinu. 

Odstraňuje nečistoty upchávajúce póry. 

Hydratačná a exfoliačná šetrná starostlivosť. 

Udržateľná formula v ekologickom balení.