Barny’s® Kolostrum s BETA-GLUKÁNMI f. + darček 30 cps

Kolostrum s beta-glukánmi, selénom, zinkom a značkových vitamínom C pre podporu správnej funkcie imunitného systému.

Obsahuje HOTOVÉ PROTILÁTKY IgG (imunoglobulíny G)

1x30 cps


Chcete sa dozvedieť viac o kolostre a imunite?
Prečítajte si náš odborný článok, ktorý nájdete v odborno-informačnom mesačníku Lekárnik.


13,40 € s DPH

Skladom

- +

Barny's® Kolostrum s BETA-GLUKÁNMI je kombinovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje kvalitné bovinné kolostrum vysokej akosti, patentované bioaktívne Yestimun® beta-glukány štandardizované na 80% prírodných polysacharidov, značkovú formu vitamínu C (Nutra-C™) a minerálne látky selén a zinok, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému (EFSA: ID 134, 278, 291, 1757).

V SKRATKE: Čo je IMUNITA?

Imunita nie je konkrétny orgán. Jedná sa skôr o vlastnosť alebo schopnosť organizmu. Imunitný systém je jeden zo základných mechanizmov udržiavania harmónie a integrity organizmu rozlišovaním škodlivého od neškodného. Správne fungovanie imunitného systému zahŕňa obranyschopnosť voči patogénom, autotoleranciu voči vlastnému tkanivu a imunitný dohľad nad zmutovanými či nádorovými bunkami.

Čo obsahuje produkt Barny’s® Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM?

1. Kolostrum s garantovaným množstvom imunoglobulínov G
2. Značkové beta-glukány
3. Selén 
4. Zinok
5. Značkový vitamín C: NUTRA-C™

Barny’s Kolostrum s BETA-GLUKÁNMITM je obľúbený produkt na posilnenie imunity práve pre svoje komplexné zloženie pozostávajúce až z 5-tich látok. Jedná sa teda o viaczložkový produkt. Viac ako 8 rokov sme hľadali tie najvhodnejšie a hlavne v súčasnej dobe podľa nás najefektívnejšie formy zložiek (látok), ktoré spoločne bojujú za jeden cieľ. Snažili sme sa nájsť také formy, ktoré majú pre organizmus čo najlepšie využitie (napríklad rýchlejšiu vstrebateľnosť, a teda aj využiteľnosť organizmom). To robí tento produkt prémiovým doplnkom výživy v oblasti imunity.

PREČO KOLOSTRUM?

Z bovinnného kolostra robí najviac biologicky cenenú látku niekoľko desiatok známych imunomodulačných faktorov medzi ktoré patria aj imunoglobulíny IgG. Kolostrum poznali už starovekí inkovia, egypťania, kelti a gréci. Uchovávali ho vo vzácnych nádobách pre panovníkov, aby sa dožili vysokého veku. Koncom 18. storočia začalo byť predpisované na posilnenie imunitného systému a boj s bakteriálnymi infekciami.

KOLOSTRUM PRE SILNÝ ZÁKLAD DO ŽIVOTA

Kolostrum alebo mledzivo je tekutina, ktorá je vylučovaná mliečnou žľazou matky do 48 hodín po pôrode. Je jedinečným zdrojom nutričných látok, ktoré novorodenec v prvých kritických dňoch po pôrode potrebuje.

BETA-GLUKÁNY

Beta-glukány sú polysacharidy, patria do skupiny fyziologicky účinných látok, ktoré sa súborne označujú ako modifikátory biologickej odpovede (biological response modifiers, BRMs).

Najrozšírenejšími prípravkami sú tie, ktoré obsahujú beta-glukán izolovaný práve z pekárskych a pivných kvasiniek – Saccharomyces cerevisiae. Práve tieto sú nášmu telu totiž najprirodzenejšie a tiež biologicky najaktívnejšie. Beta-glukány sa prirodzene v ľudskom organizme nevyskytujú. Nie sú toxické ani návykové a nemajú vedľajšie účinky. Ak sa v organizme nachádzajú v nadbytku – bez problémov sa vylúčia.

BETA-GLUKÁNY

Beta-glukány sú polysacharidy, patria do skupiny fyziologicky účinných látok, ktoré sa súborne označujú ako modifikátory biologickej odpovede (biological response modifiers, BRMs).

Najrozšírenejšími prípravkami sú tie, ktoré obsahujú beta-glukán izolovaný práve z pekárskych a pivných kvasiniek – Saccharomyces cerevisiae.Práve tieto sú nášmu telu totiž najprirodzenejšie a tiež biologicky najaktívnejšie. Beta-glukány sa prirodzene v ľudskom organizme nevyskytujú. Nie sú toxické ani návykové a nemajú vedľajšie účinky. Ak sa v organizme nachádzajú v nadbytku – bez problémov sa vylúčia.

PREČO BETA-GLUKÁNY YESTIMUN®?

Beta- glukány vyrobené v Nemecku. Pestujú sa výlučne na jačmeni, chmeli a vode bez akýchkoľvek ďalších pridaných látok. Po príchode do výrobných zariadení sa dôkladne skontroluje jeho zloženie a najmä jeho mikrobiologická čistota. Na základe tejto vysoko kvalitnej suroviny vzniká zložka - Yestimun®. Vďaka šetrnej metóde spracovania môžeme dosiahnuť vysoký stupeň čistoty v glukánovej štruktúre bez použitia agresívnych chemikálií - prirodzená štruktúra beta-glukánu zostáva nedotknutá.

PREČO BETA-GLUKÁNY YESTIMUN®?

Beta- glukány vyrobené v Nemecku. Pestuje sa výlučne na jačmeni, chmeli a vode bez akýchkoľvek ďalších pridaných látok. Po príchode do výrobných zariadení sa dôkladne skontroluje jeho zloženie a najmä jeho mikrobiologická čistota. Na základe tejto vysoko kvalitnej suroviny vzniká zložka - Yestimun®. Vďaka šetrnej metóde spracovania môžeme dosiahnuť vysoký stupeň čistoty v glukánovej štruktúre bez použitia agresívnych chemikálií - prirodzená štruktúra beta-glukánu zostáva nedotknutá.

SELÉN

Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

SELÉN

Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom

ZINOK

Ako jedna z mála látok prispieva k správnej funkcii imunitného systému podľa Európskej komisie.

Tiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zohráva úlohu v procese správneho delenia buniek.


ZINOK

Ako jedna z mála látok prispieva k správnej funkcii imunitného systému podľa európskej komisie.

Tiež prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zohráva úlohu v procese správneho delenia buniek.

VITAMÍN NUTRA-CTM

Prirodzene sa vyskytujúce metabolity vitamínu C s neutrálnym pH, ktoré aktivujú molekuly vitamínu C, čo uľahčuje telu ich transport z bunky do bunky a prináša viaceré výhody ako napríklad lepšiu biologickú dostupnosť. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je NUTRA-C® takmer 100%- ne biologicky dostupné už od okamihu  príjmu do organizmu. NUTRA-C® umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C.

VITAMÍN NUTRA-CTM

Prirodzene sa vyskytujúce metabolity vitamínu C s neutrálnym pH, ktoré aktivujú molekuly vitamínu C, čo uľahčuje telu ich transport z bunky do bunky a prináša viaceré výhody ako napríklad lepšiu biologickú dostupnosť. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je NUTRA-C® takmer 100%- ne biologicky dostupné už od okamihu  príjmu do organizmu. NUTRA-C® umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C.

RASTLINNÉ KAPSULE

Pretože na detailoch záleží.

Špeciálne rastlinné kapsule K-CAPSâ, ktoré sú držiteľmi bezpečnostného certifikátu GRAS.

.
.

Všetky naše produkty nájdete v slovenských lekárňach.

.
.

Všetky naše produkty nájdete v slovenských lekárňach.

.
.
Tento produkt je riadne schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

.
.
Potrebujete poradiť ten správny výživový doplnok presne pre Vás? Máte pochybnosti? Kontaktujte nás!

Navštívte nás na Instagrame

Produkty ktoré odporúčame

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

15 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Sona | 14.01.2020
  Dobry den. V popise uvadzate ze je kolostrum vhodne od 3 rokov. No kapsule su velmi velke,aj dospely ma co robit s prehltnutim. Takze urcite nie su pre deti,co je skoda.objednala som to dcerke,ktora ma 6 rokov ale kapsulu neprehltne. Asi by boli dobre to niekde uvadzat.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, máte pravdu, kapsule majú štandardnú veľkosť a môže to byť obtiažne, aby to deti prehltli. Vekové obmedzenie sa však nevzťahuje u produktov na veľkosť kapsúl, ale na dávky a podľa toho sa aj uvádzajú. Sú to zákonom dané vety. Legislatíva určuje množstvá konkrétnych látok u konkrétnych vekových kategórií a podľa toho sa uvádzajú aj v časti: Upozornenie.
 • Pýta sa Valben | 08.12.2019
  Dobrý deň, 30 dní už beriem ráno večer 1 tabletku. Koľko dní doporučujete ešte pokračovať v danej kúre a ako často tieto kúry opakovať? Cieľ kúry je posilniť imunitu pred civilizačnými chorobami a nie liečiť primárne nejaký zdravotný problém. Pomáha aj pri vypadavani vlasov? Ďakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Kolostrum s beta-glukánmi na podporu posilnenia imunity sa odporúča užívať počas celého obdobia zimy (najmä december, január a február, kedy je nápor mikroorganizmov na ľudský organizmus najväčší) v dávkovaní 1 kapsula na deň. Pri vypadávaní vlasov sa odporúča doplniť si minerálne látky najmä železo, síru a zinok ako aj si urobiť kúru kolagénovými prípravkami.
 • Pýta sa Iva Wurschnerová | 28.10.2019
  Jaké má certifikáty ? Má i SGS institut FRESENIUS ?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, pečať kvality INSTITUT FRESENIUS kontroluje kvalitu suroviny - teda kolostra pokiaľ ide o kolostrum z nemeckých chovov.
 • Pýta sa hosť | 22.10.2019
  Dobrý deň chcem sa spýtať ci je užívanie kolostra nejako obmedzené stravou myslím ze ci sa ma užívať na lacno prípade po užití nejaký čas vyčkať s jedlom Ďakujem pekne za odpoveď
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, užívanie výživového doplnku Kolosrtrum s beta-glukánmi nie je obmedzené žiadnou stravou. Pre efektívnosť sa však odporúča dvojhodinový odstup v užití od klasických liekov alebo antibiotík.
 • Pýta sa hosť | 23.09.2019
  Dobry den, chcela by som sa opytat, mam 3rocnu dceru a kapsulu kolostrum s betaglukanom neprehltne. Mohla by som ju vysypat napr. do jogurtu alebo do jedla? bude to mat ucinok? dakujem velmi pekne za odpoved.
  Odpoveď:
  Dobrý deň, výživový doplnok Kolostrum s beta-glukánmi neodporúčame rozoberať a rozsypávať - znižuje sa totiž účinnosť jednotlivých zložiek. V prípade bližších a podrobnejších informácií, kontaktujte našu infolinku. Ďakujeme.
 • Pýta sa Lenka | 18.09.2019
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či Kolostrum je vhodne užívať keď mám cysty na prsníkoch, nakoľko v nižších odpovediach píšete že pri rakovine to vhodne nie je. Dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, žiaľ ani pri cystách sa neodporúča užívanie Kolostra, lebo kolostrum obsahuje rastové faktory, ktoré nevedia rozlíšiť, či laicky povedané "podporia" zdravú alebo "chorú" bunku v raste a rozvoji. Ak však hľadáte produkt na podporu imunitného systému, ktorý sa môže užívať aj pri cystách aj rakovine , tak vám odporúčame InoCell forte. Želáme pevné zdravie.
 • Pýta sa Lenka | 18.09.2019
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či Kolostrum je vhodne užívať keď mám cysty na prsníkoch, nakoľko v nižších odpovediach píšete že pri rakovine to vhodne nie je. Dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, žiaľ ani pri cystách sa neodporúča užívanie Kolostra, lebo kolostrum obsahuje rastové faktory, ktoré nevedia rozlíšiť, či laicky povedané "podporia" zdravú alebo "chorú" bunku v raste a rozvoji. Ak však hľadáte produkt na podporu imunitného systému, ktorý sa môže užívať aj pri cystách aj rakovine , tak vám odporúčame InoCell forte. Želáme pevné zdravie.
 • Pýta sa Vlado | 01.08.2019
  Dobrý deň prajem.Moja matka má rakovinu prsníka ktorý metastazoval do kostí,a to ju hrozne bolí.Pomohlo by používanie Kolostrumu s beta glukanom aspoň na zmiernenie boľasti.Ak nie,tak Vás prosím,ktorý výrobok mi odporúčate na zosilnenie imunity.Ďakujem na odpovedi
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, v prípade výskytu rakoviny určite sa neodporúča užívanie žiadneho kolostra. Kolostrum by totiž poskytol výživné látky aj pre rakovinové bunky. Najvhodnejším produktom z nášho portfólia je patentovaná zmes InoCell, ktorá bola predstavená na Medzinárodnej konferencii na Korfu, kde sa zúčastnilo až 3000 onkológov. Túto zmes nájdete v našom výživovom doplnku: InoCell Forte. Odporúčame ho užívať 2x1 kapsulu na deň. Bližšie informácie nájdete na našej webovej stránke pri tomto produkte.
 • Pýta sa Vlado | 01.08.2019
  Dobrý deň prajem.Moja matka má rakovinu prsníka ktorý metastazoval do kostí,a to ju hrozne bolí.Pomohlo by používanie Kolostrumu s beta glukanom aspoň na zmiernenie boľasti.Ak nie,tak Vás prosím,ktorý výrobok mi odporúčate na zosilnenie imunity.Ďakujem na odpovedi
  Odpoveď:
 • Pýta sa hosť | 03.07.2019
  Dobrý deň. Lekárka mi odporučila váš kolostrum pre moje 3-ročné dieťa. Kúpila som, no po rozbalení som zistila, že kapsule mi dieťa ešte neprehltne. Môžem kapsule vysypať, alebo je nutné ich prehltnúť celé? Ďakujem pekn
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, áno je možnosť obsah kapsule vysypať. Odporúča sa potom minimálne trojmesačné pravidelné užívanie.
 • Pýta sa Martin | 21.03.2019
  Dobrý deň. Ako dlho sa ma užívať kolostrun?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, záleží, či ho chcete užívať v akútnej fáze nejakej respiračnej infekcie ako podporu popri antibiotickej liečbe alebo skôr za účelom posilnenia organizmu a imunity. Pri dávke 1 kapsula za deň sa môže Kolostrum užívať dlhodobo (pol roka aj dlhšie), minimálne sa však odporúča užívať tri mesiace. pre podrobnejšie informácie nám pokojne zavolajte na našu infolinku.
 • Pýta sa Alena | 13.03.2019
  Dá sa užívať aj pri autoimunitnom ochorení Lupus?Zvýšenie imunity môže stav zhoršiť.Ďakujem za odpoveď.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, pri autoimunitných ochoreniach vrátane Lupus-u, pacienti užívajú tzv. "imunosupresíva" - lieky, ktoré utlmujú imunitný systém. Pokiaľ by ste užili Kolostrum, ktoré sa považuje za imunitu podporujúci prostriedok, vyvinuli by ste na svoj organizmus protichodné - antagonistické látky (pôsobenie) a telo by nevedelo ako má reagovať, či podporovať alebo potláčať imunitu a mohlo by Vám to spôsobiť problémy. Takéto rozhodnutie odporúčam prekonzultovať s vaším imunológom. Z našej strany Vám to určite neodporúčame užívať.
 • Pýta sa Andrej | 01.03.2019
  Dobrý deň, môžem užívať vaše Barny's Kolostrum s betaglukánmi aj tak, že keď cítim, že na mna už niečo lezie dám si denne 4 kapsulky po dobu 2 - 3 dní?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, výživový doplnok Barny´s Kolostrum s beta-glukánmi je možné v období akútnych respiračných ochorení užívať spolu alebo bez antibiotickej terapie v dávkovaní 4 kapsuly na deň po dobu prvých troch dní. Pokiaľ Vám však ťažkosti neustúpia, odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.
 • Pýta sa Miriam | 04.11.2018
  Môžu to kolostrum užívať aj deti?
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, naše nové Kolostrum s beta-glukánmi môžu užívať aj deti od 3 rokov.
 • Pýta sa Stanislav | 26.10.2018
  Chcem sa opýtať či to môže brať manželka po sekcii a ešte aj kojí. ďakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, na túto otázku Vám môže dať odpoveď, len ošetrujúci gynekológ. Preto Vám radíme konzultovať užívanie práve s ním.

Napísať recenziu

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Prevziať

Protokol č. 077032/22

Protokol s výsledkami na stanovenie gliadínu/lepku.

Prevziať (106.15k)