Spoliehate sa iba na vitamín C?

27/8 2020

Vitamín C patrí medzi základné antioxidanty, má priame antioxidačné vlastnosti, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom a je dôležitou súčasťou rôznych chemických reakcií v ľudskom tele. Organizmus si ho však nedokáze vyprodukovať sám, ani si nevie vytvárať zásoby, preto je veľmi dôležitý pravidelný príjem vitamínu C, ktorý získavame z pestrej a vyváženej stravy. Rôzne „vysoká“ dávka vitamínu C prejde telom cez črevo do krvi a k bunkám za určitý čas (približne 6 hodín). Avšak, transportovať sa dokáže len určité množstvo tejto látky a zvyšok vitamínu C sa z tela vylúči. Produkciu vitamínu C môžeme taktiež podporiť aj pomocou vhodných výživových doplnkov vyrobených z kvalitných surovín.

VYSOKOKVALITNÉ VSTUPNÉ SUROVINY A SILNÁ RECEPTÚRA S VEĽMI EFEKTÍVNYM ZLOŽENÍM.

Vytvorili sme pre Vás ďalší prémiový produkt, ktorý obsahuje 4 najdôležitejšie zložky ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného systému.

ŠPECIÁLNA FORMA VITAMÍNU C NUTRA-C™

Jedinečný patentom chránený vitamín C v podobe NUTRA-C™ prechádza špecifickým výrobným procesom založeným na hydrotechnológii, ktorý vedie k vzniku prirodzene sa vyskytujúcich metabolitov vitamínu C s neutrálnym pH. Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je takmer 100 % biologicky dostupný už od okamihu príjmu do organizmu. Táto patentovaná forma umožňuje lepšie využívanie a uchovávanie vitamínu C, čím sa znižuje jeho potenciálna strata vylúčenia močom ako pri užívaní bežného vitamínu C. Má lepší transport z bunky do bunky a pôsobí mierne na žalúdok, preto je vhodný aj pre citlivé osoby. Efektívnejšie pre organizmus je prijímanie menších dávok, ale častejšie s prihliadaním na prijatú chemickú formu.

MIKROENKAPSULOVANÝ VITAMÍN D3

Vitamín D3 je známy ako kľúčový hráč v mnohých procesoch v ľudskom organizme, vrátane jeho úlohy pri vrodenej a adaptívnej imunite. Vybraný vitamín D– cholekalciferol, je v mikroenkapsulovanej a vo vode dispergovateľnej forme, ktorá poskytuje ochranu pred svetlom a kyselinami, zabraňuje vzájomnej interakcii s inými zložkami vrátane potravy, čím zvyšuje účinnosť produktu. Napriek schopnosti syntetizovania vitamínu D v našom tele v epidermálnej vrstve koži sa však často nachádza nedostatočné množstvo vitamínu D3 v ľudskom sére. Najmä v priebehu jesene a zimy sa odporúča venovať dostatočnú pozornosť príjmu tohto vitamínu.

ORGANICKY VIAZANÝ SELÉN

Minerálna látka selén, ktorej zdrojom sú inaktivované kvasnice obohatené selénom, produkované mikroorganizmami Saccharomyces cerevisiae.  Táto forma selénu sa nazýva selenometionín a považuje sa za organickú formu selénu (nariadenie komisie (ES) č. 634/2007). Selén je stopový prvok, ktorý hrá dôležitú úlohu v ľudskej imunite. Ako nevyhnutný kofaktor selenoproteínu je nevyhnutný pre aktivitu celej rady enzýmov, najmä tých, ktoré sa podieľajú na antioxidačnej obrane tela. U starších osôb sa často vyskytuje znížený stav selénu. Dopĺňanie selénu je spájané so silnejšou odozvou imunitného systému na vonkajšie stimulujúce podnety.

ZINOK  V ORGANICKEJ FORME

Minerálna látka zinok v organickej podobe je poslednou zložkou,  podobne ako selén a vitamín C, prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Zinok je základný stopový prvok, ktorý je súčasťou rôznych bunkových funkcií, ako sú prevod signálu, transkripcia a replikácia DNA. Zinok prispieva k normálnej syntéze DNA a tým pádom sa podieľa aj na procese delenia buniek, plodnosti a reprodukcie. Mnoho enzýmov závisí na zinku ako ich kofaktore pre katalytickú aktivitu. Zinok prispieva k normálnemu metabolizmu sacharidov, makroživín a mastných kyselín, tiež prispieva k udržaniu zdravého stavu kostí, vlasov, nechtov a pokožky. V neposlednom rade je tiež nevyhnutný pre normálnu aktivitu niektorých sprostredkovateľov imunity.

 

Prečo sme použili práve tieto zložky?

My v Barny's® poznáme len jednu kvalitu a to najvyššiu. Preto vyberáme naše suroviny z celého sveta a vždy len také, ktoré spĺňajú najvyšší štandard. Každá z použitých zložiek je niečím jedinečná. Vitamín C používame v podobe značkového NUTRA-C, ktorý je unikátny spôsobom výroby ako aj chemickou formou a biologickou dostupnosťou. Nami zvolený vitamín D3 sa tiež vyznačuje najmodernejším spôsobom výroby – enkapsuláciou, ktorá zabezpečuje mikronizovanú podobu vitamínu. Minerálne látky zinok a selén a sme zvolili v organickej podobe, ktorá je kompatibilnejšia pre ľudské telo.

VIDEO

Obsah zložiek v 1 kapsule: vitamín C (NUTRA-C™ - patentovaná zmes pozostávajúca: L-askorban vápenatý, L-askorban horečnatý, L-treonát vápenatý) 250 mg (RVH 313 %), zahusťovadlo (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý, mastenec), farbivo (uhličitan vápenatý), zinok (glukonan zinočnatý) 5 mg (RVH       50 %), protihrudkujúca látka (fosforečnan vápenatý), selén (kvasnice obohatené selénom, Saccharomyces cerevisiae) 28 µg (RVH 50 %), vitamín D3 (nosič - modifikovaný potravinársky škrob, stabilizátor - sacharóza, nosič - stredné reťazcové triglyceridy, voda, antioxidant - zmes tokoferolov, cholekalciferol) 7,5 µg (RVH 150 %). RVH – referenčná výživová hodnota.

Dávkovanie: Dospelí a deti od 15 rokov užívajú 1 kapsulu 1x za deň najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom vody. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

Upozornenie: Výživový doplnok sa neodporúča používať ako náhrada rozmanitej stravy! Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Dbajte na pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Výrobok nie je určený pre deti do 15 rokov! O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom. Nepoužívajte, pokiaľ je obal porušený. Skladujte v suchu a tme pri teplote 15 - 25°C. Po otvorení uchovávajte podľa skladovacích podmienok mimo dosahu tepelného a priameho slnečného žiarenia. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedenom na obale.

Hmotnosť: 15,54 g ± 2% (30 kapsúl po 0,518 g). Balenie: 30 kapsúl.

Krajina pôvodu: Slovinsko.

 

Výrobca: Biopol GN s.r.o., člen skupiny Pharma United Inc., Kanada, člen Kanadskej obchodnej komory, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika.

Distribútor: natural supplements s.r.o., Kmeťkova 1, 949 01 Nitra, Slovenská republika. E-mail: info@barnys.sk, www.barnys.sk, infolinka: 0850 184 314.

Späť na články

Prirodzene sa vyskytujúce enzýmy sú kľúčovým aspektom pre optimálne fungovanie nášho organizmu. Sme schopní vyprodukovať viac ako 3000 rôznych typov enzýmov, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri tvorbe, udržiavaní a oprave...
4/1 2024
Systémová enzymoterapia (SET) : Od trávenia až po hojenie
Predstavte si možnosť voľby medzi dvoma špeciálnymi látkami, ktoré majú potenciál ovplyvniť vaše celkové zdravie. Jedna z nich ponúka komplexnú podporu pre váš imunitný systém a celý organizmus. Druhá je priamo zameraná na...
23/11 2023
Kolostrum vs. Beta-glukány: Porovnanie ich účinkov na posilnenie imunitného systému
V minulom článku sme sa venovali príčinám vzniku zápalu močových ciest, močového mechúra a obličiek, popísali sme symptómy sprevádzajúce toto ochorenie, rovnako sme spomenuli štandardnú indikáciu antibiotickej liečby....
28/7 2023
Revolučné riešenie v starostlivosti o močové cesty, mechúr a obličky