Spoliehate sa na vitamín C?

27/8 2020

VYSOKOKVALITNÉ VSTUPNÉ SUROVINY A SILNÁ RECEPTÚRA S VEĽMI EFEKTÍVNYM ZLOŽENÍM.

Vytvorili sme pre Vás ďalší prémiový produkt, ktorý obsahuje 4 najdôležitejšie zložky ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie imunitného systému.

PREČO VITAMÍN C?       

- Patrí medzi základné antioxidanty a je dôležitou súčasťou chemických reakcií v tele.
- Ľudský organizmus si tento vitamín nevie sám vytvárať a musí ho prijímať vo forme potravy alebo potravinových doplnkov.
- Telo si nevytvára „zásoby“ tohto vitamínu ako z iných vitamínov rozpustných v tukoch. Z tohto dôvodu je ľudský organizmus odkázaný na jeho pravidelný príjem.
- Rôzne „veľká“ dávka tohto vitamínu prejde telom cez črevo do krvi a k bunkám za určitý čas (približne 6 hodín) a dokáže prepraviť len určité množstvo tejto látky. Zvyšok sa z tela vylúči.
- Vitamín C má priame antioxidačné vlastnosti, ktoré prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

PREČO ŠPECIÁLNA FORMA VITAMÍNUU C NUTRA-CTM

- Špecifický výrobný proces založený na hydro/ technológii, ktorý vedie k vzniku prirodzene sa vyskytujúcich metabolitov vitamínu C s neutrálnym pH.
- Vďaka obsahu chelátových minerálov a úplnej ionizácii je takmer 100 % biologicky dostupný už od okamihu príjmu do organizmu.
- Lepší transport z bunky do bunky.
- Pôsobí mierne na žalúdok a preto je vhodný aj pre citlivé osoby
- Umožňuje lepšie uchovávanie vitamínu C, nižšia strata močom ako pri užívaní bežného vitamínu C.
- Efektívnejšie pre organizmus je prijímanie menších dávok, ale častejšie s prihliadaním na prijatú chemickú formu.

Vitamín D3 je známy ako kľúčový hráč v mnohých procesoch v ľudskom organizme, vrátane jeho úlohy pri vrodenej a adaptívnej imunite. Vybraný vitamín D3 – cholekalciferol, je v mikroenkapsulovanej a vo vode dispergovateľnej forme, ktorá poskytuje ochranu pred svetlom a kyselinami, zabraňuje vzájomnej interakcii s inými zložkami vrátane potravy, čím zvyšuje účinnosť produktu. Napriek schopnosti syntetizovania vitamínu D v našom tele v epidermálnej vrstve koži sa však často nachádza nedostatočné množstvo vitamínu D3 v ľudskom sére. Najmä v priebehu jesene a zimy sa odporúča venovať dostatočnú pozornosť príjmu tohto vitamínu.

SELÉN

Minerálna látka selén, ktorej zdrojomsú inaktivované kvasnice obohatené selénom, sú produkované mikroorganizmami Saccharomyces cerevisiae.  Táto forma selénu sa nazýva selenometionín a považuje sa za organickú formu selénu (nariadenie komisie (ES) č. 634/2007). Selén je stopový prvok, ktorý hrá dôležitú úlohu v ľudskej imunite. Ako nevyhnutný kofaktor selenoproteínu je nevyhnutný pre aktivitu celej rady enzýmov, najmä tých, ktoré sa podieľajú na antioxidačnej obrane tela. U starších osôb sa často vyskytuje znížený stav selénu. Dopĺňanie selénu je spájané so silnejšou odozvou imunitného systému na vonkajšie stimulujúce podnety.

ZINOK

Minerálna látka zinok v organickej podobe je poslednou zložkou,  podobne ako selén a vitamín C, prispieva k správnej funkcii imunitného systému. Zinok je základný stopový prvok, ktorý je súčasťou rôznych bunkových funkcií, ako sú prevod signálu, transkripcia a replikácia DNA. Zinok prispieva k normálnej syntéze DNA a tým pádom sa podieľa aj na procese delenia buniek, plodnosti a reprodukcie. Mnoho enzýmov závisí na zinku ako ich kofaktore pre katalytickú aktivitu. Zinok prispieva k normálnemu metabolizmu sacharidov, makroživín a mastných kyselín, tiež prispieva k udržaniu zdravého stavu kostí, vlasov, nechtov a pokožky. V neposlednom rade je tiež nevyhnutný pre normálnu aktivitu niektorých sprostredkovateľov imunity.

 

Prečo sme použili práve tieto zložky?

My v Barny's® poznáme len jednu kvalitu a to najvyššiu. Preto vyberáme naše suroviny z celého sveta a vždy len také, ktoré spĺňajú najvyšší štandard. Každá z použitých zložiek je niečím jedinečná. Vitamín C používame v podobe značkového NUTRA-C, ktorý je unikátny spôsobom výroby ako aj chemickou formou a biologickou dostupnosťou. Nami zvolený vitamín D3 sa tiež vyznačuje najmodernejším spôsobom výroby – enkapsuláciou, ktorá zabezpečuje mikronizovanú podobu vitamínu. Minerálne látky zinok a selén a sme zvolili v organickej podobe, ktorá je kompatibilnejšia pre ľudské telo.

VIDEO

Obsah zložiek v 1 kapsule: vitamín C (NUTRA-C™ - patentovaná zmes pozostávajúca: L-askorban vápenatý, L-askorban horečnatý, L-treonát vápenatý) 250 mg (RVH 313 %), zahusťovadlo (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý, mastenec), farbivo (uhličitan vápenatý), zinok (glukonan zinočnatý) 5 mg (RVH       50 %), protihrudkujúca látka (fosforečnan vápenatý), selén (kvasnice obohatené selénom, Saccharomyces cerevisiae) 28 µg (RVH 50 %), vitamín D3 (nosič - modifikovaný potravinársky škrob, stabilizátor - sacharóza, nosič - stredné reťazcové triglyceridy, voda, antioxidant - zmes tokoferolov, cholekalciferol) 7,5 µg (RVH 150 %). RVH – referenčná výživová hodnota.

Dávkovanie: Dospelí a deti od 15 rokov užívajú 1 kapsulu 1x za deň najlepšie ráno. Zapite dostatočným množstvom vody. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

Upozornenie: Výživový doplnok sa neodporúča používať ako náhrada rozmanitej stravy! Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Dbajte na pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Výrobok nie je určený pre deti do 15 rokov! O užívaní v priebehu tehotenstva a dojčenia sa poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom. Nepoužívajte, pokiaľ je obal porušený. Skladujte v suchu a tme pri teplote 15 - 25°C. Po otvorení uchovávajte podľa skladovacích podmienok mimo dosahu tepelného a priameho slnečného žiarenia. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedenom na obale.

Hmotnosť: 15,54 g ± 2% (30 kapsúl po 0,518 g). Balenie: 30 kapsúl.

Krajina pôvodu: Slovinsko.

 

Výrobca: Biopol GN s.r.o., člen skupiny Pharma United Inc., Kanada, člen Kanadskej obchodnej komory, Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika.

Distribútor: natural supplements s.r.o., Kmeťkova 1, 949 01 Nitra, Slovenská republika. E-mail: info@barnys.sk, www.barnys.sk, infolinka: 0850 184 314.

Späť na články

Prekonali ste vírusové ochorenie Covid-19 a stále sa necítite byť vo svojej koži? Prešlo už mnoho týždňov od negatívneho testu po vyliečení, a predsa nemáte dostatok energie, lapáte po dychu už po pár schodoch, trápia Vás...
14/2 2022
Postavme zdravie znovu na nohy aj po prekonaní COVID-u!
Aký dôležitý je spánok?
25/5 2021
POVAŽUJETE NEDOSTATOK SPÁNKU ZA NORMÁLNY? VEĽKÁ CHYBA!
Prečo sme obmedzili predaj imunitných doplnkov?
28/2 2021
Prečo nezásobujeme nemocnice našimi doplnkami na podporu imunity?