Prečo nezásobujeme nemocnice našimi doplnkami na podporu imunity?

28/2 2021

Prečo sme obmedzili predaj imunitných doplnkov na našom e-shope?

Tieto a veľa iných otázok nám denne píšete. Preto sme sa rozhodli vám v krátkosti na tieto najčastejšie kladené otázky odpovedať.

Áno je pravda, že máme imunitné produkty zložené práve z aktuálne preferovaných aktívnych látok ako sú: vitamín D, vitamín C, zinok, selén, beta-glukány, kolostrum, Aloe vera, kozinec blanitý, L – lyzín, inozitol, inozitolhexafosfát a i.

Produkty obsahujúce vyššie spomenuté látky vytváral náš vedecký tím postupne, vždy na podklade výsledkov z najnovších renomovaných štúdií, ešte pred vzniknutou súčasnou pandemickou situáciou. Zloženie našich produktov vychádzalo a vychádza z princípu prevencie. Boli sme inšpirovaní modernými štúdiami, ktoré dokázali prepojenosť nedostatočnej nutričnej výživy a vzniku rôznych degeneratívnych ochorení. V súčasnej dobe je už všeobecne známe, že výživa ovplyvňuje zachovanie vitality a výkonnosti aj vo vyššom veku.

Preto niet divu, že práve tieto látky a ich vzájomná racionálna kombinácia sú aj v súčasnom stave tak veľmi preferované.

Kde vidíme možnosti zlepšenia?

Vždy sa snažíme ísť ďalej ako ostatní, preto sa snažíme neustále sa zlepšovať najmä v oblasti optimálneho pomeru medzi viacerými zložkami v rámci jedného produktu. Nie je totiž jedno aké látky, v akých pomeroch a množstvách sa kombinujú. Čo to znamená? Že vzájomná previazanosť a spolupôsobenie jednotlivých zložiek na viacerých úrovniach umožňuje danému produktu pracovať ako jednému silnému kompaktnému celku.

Z tohto dôvodu nie sme zástancami jednozložkových produktov. Nezabúdajme, že imunita je zložitý systém skladajúci sa z viacerých úrovní a veľkého počtu buniek a mechanizmov. Imunitný systém nepracuje tak, že doplníme jeden vitamín, lebo to teraz niekto verejne prezentuje a všetko bude v poriadku. Je potrebné podporovať imunitu komplexne, cielene a hlavne pravidelne.

Ďalej sa dá zlepšovať v oblasti používania kvalitných extraktov a spôsobe šetrného výrobného spracovania tak, aby sa zachovali všetky aktívne látky v čo najväčšom množstve, v stabilnej forme a mohli byť tým pádom čo najviac využiteľné organizmom. Práve toto je ten dôvod, prečo nedokážeme plnohodnotne zásobovať všetky lekárne a nemocnice a tak napomôcť všetkým proaktívnym lekárom v 1. línií.

Radi by sme vyrobili potrebné množstvo vitamínových produktov a produktov na podporu imunity, ale nie je to fyzicky možné.  Aktívne zložky v našich produktoch sú získavané z prírodných zdrojov, ktorých je mnohokrát obmedzené množstvo. Z tohto dôvodu sme nútení na trhu dať prednosť značkám, ktoré používajú lacnejšie a podľa nás, ľudským organizmom ťažšie využiteľné formy vitamínov (napr.: anorganická forma).

 Prečo sme obmedzili predaj našich produktov na podporu imunity ?

Výhodou týchto anorganických foriem je, že sú ľahšie dostupné a tým pádom aj ľahšie a rýchlejšie vyrobiteľné. Výrobný prístroj zapnete a nadávkuje vám nekonečné množstvo „vitamínov zo skúmavky“ . My však touto cestou nikdy nepôjdeme, a preto nedokážeme vyrobiť a zásobovať potrebné množstvo lekární a iných zdravotných inštitúcií.

Práve pre tento fakt a vysoký dopyt po našich imunitných doplnkoch sme museli žiaľ  pristúpiť k spravodlivému spôsobu rozdeľovania. Našim cieľom je, aby sa ušlo čo najväčšiemu počtu ľudí a nielen tým, ktorí majú na to financie. Z tohto dôvodu sme obmedzili nákup na maximálne 3-4 ks produktu na jednu osobu.

Za vaše pochopenie a krásne pozitívne referencie na naše produkty vám z celého srdca pekne ďakujeme.

Váš tím Barny’s a ALAVIS

Späť na články

V minulom článku sme sa venovali príčinám vzniku zápalu močových ciest, močového mechúra a obličiek, popísali sme symptómy sprevádzajúce toto ochorenie, rovnako sme spomenuli štandardnú indikáciu antibiotickej liečby....
28/7 2023
Revolučné riešenie v starostlivosti o močové cesty, mechúr a obličky
Pestrec mariánsky je vhodný na detox pečene, avšak, očista pečene neznamená detox tela. Pŕhľava (žihľava) dvojdomá . Rastlina aloe vera má všestranné použitie. Nielen, že zlepšuje trávenie, pôsobí na nafúknuté brucho a...
12/6 2023
Viete aká je správna detoxikácia organizmu?
Zápal močových ciest je ochorenie, ktoré je najčastejšie spôsobené infekciou v močovom systéme (vylučovacom systéme). Infekcie močových ciest môžu postihovať viaceré časti močového systému, akými sú močový mechúr, močové...
18/5 2023
Stačí užívanie antibiotík a probiotík na zápal močových ciest?