Barny’s® HypnoX® MELATONÍN 30 cps

Veľmi starostlivo a komplexne koncipovaný prémiový produkt, určený pre náročných zákazníkov
Kombináciou až 12 aktívnych látok v jednej rastlinnej kapsule sme sa snažili vytvoriť náš najkomplexnejší produkt pre podporu dobrého spánku.

10,62 € s DPH

-10%

Pôvodná cena: 11,80 € s DPH

- +

.
.
.

.
.
Barny's HypnoX® MELATONÍN
 je kombinovaný rastlinný a vitamínový výživový doplnok obsahujúci *melatonín, ktorý prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie a k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag). Levanduľa úzkolistá, medovka lekárska a mučenka opletavá prispievajú k dobrému spánku (EFSA: ID 2286, 2085, 4171).

*Zdravotné tvrdenia sú v súlade s Nariadením Komisie (EÚ) č. 432/2012.

MELATONÍN

Priaznivý účinok na zaspávanie sa dosiahne pri užití 1 mg melatonínu tesne pred spaním.
Priaznivý účinok pri časovom posune sa dosiahne pri príjme minimálne 0,5 mg melatonínu tesne pred časom spania prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto určenia.

Tiamín, niacín a vitamíny B6 a B12 prispievajú k správemu fungovaniu nervového systému a k správnej funkcii psychiky.
Riboflavín, niacín a vitamíny B6 a B12 prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.

BYLINNÁ ZMES

Extra silná zmes, ktorá kombinuje látky zo starostlivo vyberaných bylín medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej a extraktu zeleného čaju. Tieto byliny sú súčasťou tradičných receptúr, ktoré prirodzenou cestou pomáhajú zlepšiť kvalitu spánku aj ľahšie zaspať.

Použitý extrakt zeleného čaju obsahuje až 40% L-teanínu- aminokyseliny, ktorá je vedeckou obcou spájaná so znížením prejavov stresových faktorov a zlepšením kognitívnych funkcií.

BYLINNÁ ZMES

Extra silná zmes, ktorá kombinuje látky zo starostlivo vyberaných bylín medovky lekárskej, valeriány lekárskej, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej, levandule úzkolistej a extraktu zeleného čaju. Tieto byliny sú súčasťou tradičných receptúr, ktoré prirodzenou cestou pomáhajú zlepšiť kvalitu spánku aj ľahšie zaspať.

Použitý extrakt zeleného čaju obsahuje až 40% L-teanínu- aminokyseliny, ktorá je vedeckou obcou spájaná so znížením prejavov stresových faktorov a zlepšením kognitívnych funkcií.

Valeriána lekárska je jednou z najtradičnejších bylín, prispieva k podpore duševného zdravia ako aj k podpore zaspávania a spánku (EFSA: ID 2348, 2772).

Ďalšou známou bylinou s rovnakým efektom je medovka lekárska (Melissa officinalis), ktorú do Španielska importovali Mauri už v 7 storočí. U nás sa pestuje od stredoveku a jej pozitívne účinky preslávili karmelitáni v podobe tzv.: „karmelitánskeho liehu“. Rastlinu oceňovali všetky významné kapacity, od starých Grékov až po Rimanov.
Medovka lekárska (Melissa officinalis) má relaxačný účinok a prispieva k podpore zaspávania (EFSA: ID 2302).

Výborným pozitívnym pôsobením sa môže pochváliť aj chmeľ obyčajný (Humulus lupulus), ktorý sa na území dnešného Slovenska pestoval už od 16. storočia a vo svete bol známy už tri tisícročia pred Kristom.
Chmeľ otáčavý má upokojujúci účinok a prispieva k podpore dobrého spánku (EFSA: ID 3710).

Veľmi zaujímavou rastlinou v tejto oblasti je mučenka opletavá (Passiflora incarnata) pochádzajúca z Južnej Ameriky. Odborný názov vznikol z latinského Passio – umučenie a flora – starotalianska bohyňa jari a kvetov, významovo možno preložiť ako kvet umučenia.
Mučenka opletavá (Passiflora incarnata) prispieva k podpore spánku (EFSA: ID 2564).

Medzi najobľúbenejšie rastliny patrí levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia), ktorá obsahuje veľa cenných esenciálnych olejov, z ktorých niektoré môžu vplývať aj na kvalitu spánku. Táto rastlina bola využívaná už v starom Egypte, Grécku aj v antickom Ríme. Prvá písomná zmienka o využití levandule pre jej pozitívne vlastnosti pochádza od Dioscoridesa (77 rokov pred Kristom). Dioscorides bol vojenským lekárom v službách rímskeho cisára Nera. Svoje poznatky o tejto rastline a jej využití napísal v päťzväzkovom diele „De Materia Medica“. Levanduľa bola obľúbená  aj u Anglickej kráľovny Alžbety ako aj neskôr u kráľovnej Viktórie.
Levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia) – prispieva k relaxácii a podpore spánku (EFSA: ID 3925).

Rastlina s názvom čajovník čínsky  (Camellia sinensis) je známejšia pod názvom „zelený čaj“. Zelený čaj si za posledné roky získal veľa pozitívnych ohlasov, najmä pre obsah L-teanínu. L-teanín  je aminokyselina, ktorú môžeme nájsť  v zelenom čaji a takmer nikde inde v prírode.

Ako izolovaná živina sa L-teanín začína objavovať aj v doplnkoch výživy. Vykazuje pozitívne účinky v oblasti podpory hladín určitých neurotransmiterov v mozgu a prispieva k stavu relaxácie v mozgu.

Čajovník čínsky (Camellia sinensis s obsahom teanínu) – podporuje kognitívne a duševné zdravie, koncentráciu a prispieva k podpore spánku (EFSA: ID 1222, 2004).

.
.
.
.
Tento produkt s obsahom až 12 aktívnych zložiek je balený v priehľadnej kapsule

BEZPEČNOSŤ UŽÍVANIA MELATONÍNU

Vedecká obec sa zhodla na bezpečnej dávke externého dopĺňania melatonínu pred spaním v množstve maximálne do dvoch miligramov. Melatonín sám o sebe nespôsobuje ospalosť. Melatonín je oznamovateľom ostatným chemickým procesom v tele zodpovedným za spánok, že je čas tieto procesy „zapnúť“ , a tým pripraviť telo na odpočinok. Výsledky klinických štúdií dokazujú, že v opodstatnených prípadoch, pravidelné užívanie nižších dávok melatonínu 1-2 hodiny pred želanou dobou spánku, prispieva k navodeniu fyziologických hladín a zlepšuje normálny spánok. Užívanie vyšších dávok sa odporúča najmä v prípade cestovania a preletu cez viaceré časové pásma (jet lag).

Barny's HypnoX MELATONÍN

Hmotnosť: 25,05g ± 5 % (30 kapsúl po 0,835 g).

Krajina pôvodu: Slovensko.

Výrobca: natural supplements s.r.o., Kmeťkova 1, 949 01 Nitra, Slovenská republika.

Vyskúšajte aj ďalšie produkty z rady HypnoX®

Podobné produkty

Odporúčame vám tie NAJ produkty na podporu imunity.

Imunita pokiaľ je zdravá, dokáže choroboplodné mikroorganizmy eliminovať.

V súčastnom stave je riešením mať silný funkčný imunitný systém. Posilnenie imunitného
systému odporúčanými zložkami vo vybranej kvalite je podľa nás taktiež klúčové ako
dodržiavane odstupu, umývanie rúk a nosenie rúška!

Ak potrebujete poradiť sme vám k dispozícií na v pravo dole na podpore, alebo priamo na infolinke: 0850 184 314

Opýtajte sa otázku

(voliteľné)
*(povinné)

Napísať recenziu

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Prevziať

Protokol č. 051201/21

Protokol s výsledkami na stanovenie gliadínu/lepku.

Prevziať (118.13k)