Barny´s Cran-Urin Super forte 20cps

Najsilnejšie brusnice od Barny‘s - s najvyšším množstvom proanthokyanidínov (PAC) - až 125 mg.

Dôležitým aspektom vhodného výberu v prípade brusníc,  nie je samotné množstvo brusnicového extraktu, ako sa to vo všeobecnosti predpokladá, ale práve množstvo proantokyanidínov (PAC). 

Na tento fakt poukazujú aj dnešné vedecké štúdie (pr.: Howell et al., 2010).

11,30 € s DPH

Výhodná cena KLUB: 10,40 € ?

- +

Barny´s Cran-UrinTM SUPER Forte je rastlinný výživový doplnok z vysoko kvalitného extraktu z kanadských brusníc - kľukvy veľkoplodej (Vaccinium macrocarpon) (40:1) a vitamínu H, ktorý prispieva k udržaniu normálneho stavu slizníc (EFSA: ID 115). Brusnice triedy A sú zberané v maximálnom vrchole zrelosti, kedy je obsah najdôležitejsích látok - proanthokyanidínov (PAC) najvyšší.

Barny´s Cran-UrinTM SUPER Forte je vyrábaný patentovanou technológiou CranRichPacTM, ktorá garantuje pomer 40 : 1, čo znamená, že 40 000 mg brusníc je sústredených v 1 000 mg CranRichPAC.

 Barny´s Cran-UrinTM SUPER Forte je štandardizovaný na obsah proanthokyanidínov (PAC) v jednej kapsule:

125 mg PAC Eu.Pharm. (25% PAC)    =    22,5 mg PAC BL-DMAC (4,5% PAC)

    merané metódou Eu.Pharm.                  merané metódou BL-DMAC

Zloženie aktívnych látok:

v 1 kapsule

RVH*

Extrakt z kanadských brusníc - kľukva veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon)(40:1)

500,00 mg

nie je stanovené

Vitamín H

12,00 μg

24 %

*RVH - referenčná výživová hodnota

 

Obsah zložiek v 1 kapsule : extrakt z kanadských brusníc vyrobený patentovanou technológiou CranRichPacTM (40:1) 500 mg, protihrudkujúca látka - stearan horečnatý, objemové činidlo - mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúca látka - oxid kremičitý, vitamín H (biotín) 12 μg (24 % RVH).

Kapsula je zložená z hydroxypropylmetylcelulózy.

Neobsahuje lepok.

Opýtajte sa otázku

(voliteľné)
*(povinné)

Certifikáty a štúdie

Dôležitým aspektom vhodného výberu v prípade brusníc,  nie je samotné množstvo brusnicového extraktu, ako sa to vo všeobecnosti predpokladá, ale práve množstvo proantokyanidínov (PAC).

Na tento fakt upozorňujú najnovšie vedecké štúdie (1), ktoré potvrdzujú nevyhnutnosť kvalitného extraktu a s tým súvisiace minimálne množstvo PAC (36 mg) (2), ktoré sa odporúča užiť v dennej dávke. Efekt brusníc na močové cesty je závislý na podanej dávke - kedy vyššie dávkovanie (minimálne 72 mg PACBL-DMAC) má aj nykthemerálny efekt (teda predĺžený efekt aj počas spánku.

Pozn.:

(1) Howell  a  kol.  Vplyv  dávky  na  antiadheznu  aktivitu  uropatogennej  Escheria  coli v  moči  po  užívaní  brusnicového  prášku  štandardizovaného  na  obsah  proanthokyanidínov:  multicentrická,  randomizovaná  dvojite  zaslepená  štúdia.  BMC Infekčnej choroby 2010, 10:94.
(2) Schválenie  Francúzskej  Agentúry  Zdravotnej  Bezpečnosti Potravín - AFSSA, hlásenie vzťahujúce ss k hodnoteniu dokladov týkajúcich sa tvrdení „pomáha k zníženiu usadzovania určitých baktérií E. coli na močových stenách" pre brusnicový  extrakt/koktejl,  3.  decembra  2004,  Afssa  -  Podanie  č. 2003-SA - 0214.