Barny´s Kolostrum Forte 30 cps

Barny's Kolostrum je 100 % prírodné testované bovinné kolostrum tej najvyššej dosahovanej akosti, s vitamínom C a minerálnou látkou zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Je označené pečaťou kvality Synermune, štandardizované na presne 30% imunoglobulínov (IgG).

30 vysypatelných prírodných (vegetariánskych) značkových kapsúl K-caps

PREMIUM QUALITY PRODUCT OF CANADA

13,40 € s DPH

Cena KLUB: 12,30 € ?

Tento produkt už nie je dostupný

Mledzivo alebo kolostrum je tekutina, ktorú produkujú mliečne žľazy cicavcov krátko pred pôrodom a počas prvých dní po pôrode. Práve kolostrum je tá tekutina, ktorá dáva každému imunologicky bezbrannému novonarodeniatku život a vybavuje ho „pasívnou“ imunitou – vo forme materských imunitných mechanizmov. 

Na to, aby sa ľudský organizmus dokázal vysporiadať s vírusmi a baktériami, k tomu potrebuje imunoglobulíny. Imunoglobulíny sú protilátky produkované B-lymfocytmi ako humorálna súčasť imunitného systému.

Barny´s Kolostrum forte je štandardizované na 30 % imunoglobulínov G (IgG), lebo práve toto percentuálne zastúpenie imunoglobulínov zaručuje vyvážený pomer nutričných látok v kolostre. Navyše je obohatený o vitamín C a minerálnu látku zinok, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Zhoršujúce sa podmienky na našej planéte sú príčinou toho, že pribúda jedincov, či už detí, dospievajúcich alebo dospelých, u ktorých dochádza k opakovaným ochoreniam; veľmi časté sú najmä infekcie dýchacích ciest. Vo zvýšenej miere rovnako pribúda alergických ochorení. 

Pečať kvality Synermune garantuje nasledujúce skutočnosti:

● Obsah 100% prírodného kravského kolostra tej najvyššej možnej dosahovanej akosti. 

Kolostrum má overený pôvod, je získavané výhradne zo špeciálne vyberaných, úplne zdravých kráv typu USDA - grade A. Táto skutočnosť vylučuje možnosť prenosu vírusových, bakteriálnych a ďalších chorôb, vrátane bovinnej spongiformnej encefalopatie (BSE).

● Zvieratá sú chované v čistom životnom prostredí (kanadská provincia Manitoba) v súlade so zásadami ekologického poľnohospodárstva. Zvieratá sa volne pasú v prírode.

● Zvieratá, z ktorých je kolostrum odoberané, musia byť celkom zdravé, nesmú sa im podávať antibiotiká, hormonálne či iné liečivá.

● Finálny produkt obsahuje presne definované množstvo účinných látok (min. 30 % imunoglobulínov v jednej kapsule). Práve toto percentuálne zastúpenie imunoglobulínov  zaručuje  vyvážený pomer zvyšných nutričných  látok v kolostre. 

● Včasný odber kolostra (v prvých 4-6 hodinách) od kráv zabezpečuje taktiež , že obsah nutričných látok        v kolostre bude čo najvyšší. 

● Patentom chránený výrobný postup prechodu na práškovú formu , ktorá je maximálne šetrná a tak z kolostra nie sú odstraňované žiadne dôležité látky. 

● Kolostrum označené pečaťou kvality Synermune™ používajú popredné farmaceutické spoločnosti, napr. Fortius či Segher´s Enhancing SA.

Viac informácií ako aj všetky štúdie si môžete pozrieť priamo na www.synermune.com

 

Video:

 

Hlavné výhody prípravku:

- Barny's Kolostrum forte je značkové kolostrum radu PREMIUM QUALITY a nositelom certifikátu

- záruka, že finálny produkt obsahuje vysoké percento účinných látok (min. 30 % imunoglobulínov v jednej značkovej kapsule)

- obsah účinných látok je potvrdený nezávislou analýzou

- neobsahuje žiadne pomocné látky

- značkové kapsule sú čisto rastlinného pôvodu K-caps™ nositeľ certifikátu GRAS

- kapsule sa dajú bez problémov vysypať (neodporúčame aplikovať do horúceho nápoja)

- nejedná sa o žiadnu lacnú formu tabliet s nápisom "prírodné"

- pre zdatnosť kráv, ktoré sú celoročne vystatované drsnému počasiu  a ich imunitný systém sa dokonale adaptoval  na extrémne podmienky  prostredia a ich vitalita sa odráža aj v kvalite a sile produkovaného kolostra

 - neobsahuje lepok.

 

Zloženie:

1 cps

RVH*

SynermuneTM Kolostrum (30 % IgG)

500 mg (150 mg IgG)

nie je stanovené

Vitamín C

20 mg

25 %

Zinok

2,5 mg

25 %

 *RVH - referenčná výživová hodnota

Obsah zložiek v 1 kapsule:

SynermuneTM Kolostrum 30% IgG, vitamín C (L-askorban vápenatý), zinok (oxid zinočnatý).

Ďalšie zložky: objemové činidlo - mikrokryštalická celulóza, emulgátor - stearan horečnatý.

Kapsula K-CAPS® je rastlinného pôvodu zložená: emulgátor – hydroxypropylmetylcelulóza, čistená voda, zahusťovadlo– sorbitol, protihrudkujúca látka – oxid kremičitý.

 

Opýtajte sa otázku

3 Otázka/Otázky zodpovedané

(voliteľné)
*(povinné)
 • Pýta sa Ľubica | 15.05.2018
  Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to s užívaním kolostra pri autoimunitnom ochorení , napr. ako je celiakia. Je vhodné ? Niekde som čítala, že užívanie produktov ovplyvňujúcich imunitu môže vplývať zle na autoimunitné ochorenia. Je to pravda ? Ďakujem.
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, užívanie produktu Kolostrum forte je pre celiatikov bezpečné, lebo neobsahuje lepok a navyše obsahuje veľa cenných látok, ktoré u celiatikov pre zhoršené a narušené vstrebávanie môžu chýbať. Nie je pravda, že kolostrum pri autoimunitných stavoch sa neodporúča, práve naopak, kolostrum sa vo všeobecnosti považuje za tzv: "imunomodulátor".
 • Pýta sa Martina | 23.02.2018
  Dobry deň, môžu toto kolostrum aj deti? Pripadne od akeho veku a v akom dávkovaní, dakujem
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem, samozrejme, že Barny´s Kolostrum forte môžu užívať aj deti, dokonca je to aj hlavne koncipované pre deti od 3 rokov. Dávkovanie je pri bežnom užívaní 1x1 kapsula za deň, v prípade ťažkostí až 2x1 kapsula za deň. Neodporúča sa užívanie u tých detičiek, ktoré majú alergiu na kravskú bielkovinu.
 • Pýta sa jana | 25.10.2017
  Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať dnes som si kupila Váš produkt kolostrum. Mám 4 ročnu dcéru. Na vašej stránke mate napísane ,že Deti od 3 rokov 1 kapsula 1x za deň, pri problémoch 1 kapsula 2x za deň (1 ráno, 1 večer). A však na tej krabičke čo som dnes kúpila v lekárni je napísane , že deti od 3 rokov polovičná dávka. Tak sa chcem opýtať ako sa to vlastne úživa. Za odpoved Vám velmi pekne Dakujem. Dvorská
  Odpoveď:
  Dobrý deň prajem. Deťom od 3 rokov odporúčame 1 kapsulu 1x za deň.

Certifikáty a štúdie


Bovinné kolostrum ako modulátor
imunitného systému alergických detí


Bovine Colostrums:
A Review of Clinical Uses


Immune components
of bovine colostrum and milk

Videá a prezentácie